Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Hogy oldjátok meg a mennyisége...

Hogy oldjátok meg a mennyiségeket, ha kevesen vagytok?

Figyelt kérdés
Szóval szivesen sütök jó kis házi süteményt, péksütiket is, viszont 2,5 emberből áll a háztartásunk. Megsütök egy tepsi akármit, eszünk belőle, 1-2 darabot, majd másnap megint, és még mindig ott a fele. Ahol ugyanígy nem nagyétkűek, ott hova kerül a “felesleg”?
2018. aug. 15. 20:07
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
94%
Ezért szereztem be kisebb tepsit és edényeket. Régen kidobásra került a maradék.
2018. aug. 15. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
93%

Nálunk sok minden a fagyóban köt ki. Pl a zsemlék, kiflik, pogácsák. De volt, hogy lefeleztem a hozzávalók mennyiségét sütéskor, de így is marad mindig.

Mi ketten vagyunk.

2018. aug. 15. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
94%
Viszek belőle munkába / suliba/ barátoknak /szomszédnak/ hajléktalanoknak. Nálunk még süti nem romlott meg.
2018. aug. 15. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
93%
Mi is kisebb tepsiket vettünk, bár ha többet csinálunk is elfogy, mert pl. ha csinálok egy normáls méretű tepsiben ebédet, akkor azt is max. 2 napig esszünk ketten a barátommal, pedig én aztán nem vagyok nagy étkű, de elviszem munkába ebédre, meg másnap is, meg otthon is eszünk belőle egyik nap vacsira és már el is fogoytt egy nagy kaja
2018. aug. 15. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
77%
Recepteknél fele mennyiséget sütök, húsokból pár darabot, pl. csirkecomb 4-6 db, karaj szintén. Nem szoktunk kidobálni semmit.
2018. aug. 15. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
91%

Nekem ellentétes problémám van inkább, 2 emberre azonnal elfogy szinte minden, szálkásításkor is.

Az ember kalóriaigénye nagy, mi pedig rendesen eszünk mindenből, ami épp van, annak pedig örülünk, ha marad és napokig ehetjük :). Aki minden kis étkezésére mást akar enni, az már egy speciális eset számomra.


Ha valami extrém tömény ételről lenne szó, akkor egyszerűen kisebb adagot készítenék. Sütiből is lehet kisebb tepsivel sütni...


A péksüti egyszerű, nagyanyáink is egy hétre sütötték a jó kenyeret, eláll. A fagyasztóba is rakok el belőle, igaz, én inkább azért, hogy máskorra is legyen s ne egyem fel mind. Néha megtörténik, hogy nem fogy el az étel (mert pl. csak egyikünk eszi és az is csak napi egyszer képes rá, mert puffasztja), akkor a fagyasztó igencsak jó szolgálatot tesz. Persze ez akármilyen sütihez nem jó, de a péksütikhez és sok főtt ételhez remek.

2018. aug. 15. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
93%
Süteményből fél adatokat készítek, levesből, főzelékből 2 napra főzök, ha mégis marad valamiből lefagyasztom.
2018. aug. 15. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
78%

Én mindenböl lefagyasztom a maradékokot/fölösleget, süteményekböl is. (Nálunk két személyes háztartás van, de csak egy ember fogyaszt édességeket)

Nagy elönye, hogy ha megkívánja a párom, akkor kb fél óra és ott van a süti, kb. ennyi idö, mire kolvad. De csak akkor jó, ha magától olvad fel, melegíteni nem igazán jó, kivéve a pogácsa vagy hasonlókat.

2018. aug. 16. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
Egyedül vagyok,és nagy edényekkel rendelkeztem nagyon sokáig.Mindig azt vallottam,hogy nem tudok kevés kaját csinálni,szeretem ha több van belőle,hogy maradjon.Mostanában jöttem rá,hogy ezerszer jobb egy kicsi jénai,akármi,pénzben is tudok spórolni,nem marad még véletlenül se felesleges kaja.Most rá vagyok kattanva a kis edényekre,sokkal jobban ízlik így kicsiben minden :)
2018. aug. 16. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
Pékárut a legegyszerűbb fagyasztani. Ha frissen berakod a frigóba miután kihűlt, mikor kiveszed olyan lesz felengedés után, mintha akkor sütötted volna. Ha sütőbe rakod, akkor tapasztalatom szerintem kicsit kiszárad, ezért én szoba-hőmérsékleten engedem mindig ki őket. Sütivel nincsen tapasztalatom, gondolom a kelt tésztákat lehet leginkább fagyasztani, de jómagam nem sütök, senki nem eszi meg az édességeket, desszerteket a háztartásban, még a gyerekeim sem, ufók vagyunk, így nem tudom azok hogy viselkednek a fagyóban, de ha nem tolerálják, akkor még mindig meg lehet felezni az adagot.
2018. aug. 16. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!