Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Mennyi kaloria van a lecsoban?

Mennyi kaloria van a lecsoban?

Figyelt kérdés
Foztem lecsot 2 hagymabol 9 paprikabol 6paradicsombol 2 cukkinibol es egy padlizsanbol. Tojas nelkul es a hagymat nagyon keves olivaolajon megpiritottam. Ezt ettem ket napig mindig ebedre kenyerrel vacsira pedig kenyer nelkul. Az egeszben kb mennyi kaloria lehet?

2018. aug. 21. 12:16
 1/7 anonim ***** válasza:
59%
642
2018. aug. 21. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
44%
Ha elhagytad volna az olajat meg a kenyeret, akkor még kevesebb lett volna benne.
2018. aug. 21. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
40%

Pontosítok, 642 100 grammonként. Egy tál lecsó kb. 300 gr.

egy szelet kenyér hozzá és máris ha irodában dolgozol akkor egy hétre elég a bevitel.

2018. aug. 21. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
76%
kenyér nem kellett volna.nyugodtan eheted.
2018. aug. 21. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
83%
A zöldségekben nagyon kevés van, az olaj dob rajta. Attól függ hogy mennyi olaj van benne. Úgy számolj, hogy egy evőkanál olaj 180 kalória. Kevés olaj kb 2 evőkanalat jelenthet ami 360 kalória. A kenyérben is sok van. 100 gramm kb 220-250 kalória. Egy nagy szelet kenyér 40-50 g körül lehet, azaz 100-130 kalória/szelet.
2018. aug. 21. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
83%
A 642 kcal 100 grammra az valami troll matematika szerint jöhetett ki. :D Esetedben kalóriaértéket csak rendkívül durva becsléssel tudjuk megadni, hiszen a pontosabb értékhez ismernünk kellene az egyes felhasznált összetevők súlyát. A zöldségek kalóriaértéke csekély, így, ahogy a többiek írják, elsősorban a felhasznált olaj és az elfogyasztott kenyér pontos mennyiségén múlik az energiatartalom. De abban szinte biztos vagyok, hogy maga a lecsó még az olajjal együtt se lehet 100 grammonként 100 kcal-nál több (inkább kevesebb!). Ha 30 dkt-t tekintünk belőle egy adagnak, akkor az kenyér nélkül legyen MAXIMUM 300 kcal. 10 dkg kenyér (kenyér fajtájától is függően) szintén durva becsléssel kb. max. 300 kcal. Persze nem tudhatom, mennyi kenyeret ettél, de mondjuk legyen ennyi. Akkor egyszer lecsó kenyér nélkül max. 300 kcal, egyszer lecsó kenyérrel max. 600 kcal = max. 900 kcal / nap, ami, szögezzük le, NEM SOK. És a valós érték, ha nem volt nagyon sok a kenyér vagy az olaj, ennél kevesebb lehet. Nem említetted, hogy ettél-e valamit reggelire, de ha nem, akkor kellene. Nekem a körzeti orvosom 1200 kcal-os napi diétát javasolt a túlsúlyom miatt, ennél kevesebbet nem hiszem, hogy ajánlana egy orvos hosszútávra, még ha indokolt is a fogyás.
2018. aug. 21. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
83%

Le kell mérni mindent grammra s akkor megtudod.


De ahogy előttem írták, a lecsó 100kcal/100g alatt szokott lenni. Az enyém messze alatta van, pedig a kalória 62%-a zsírból jön, igaz, az tojásos. De tojás nélkül, kevés zsírral igazán kevés kalória lehet benne, a hagyma az egyetlen kalóriadús zöldség az alapanyagok között...

Én tuti egyszerre bekaptam volna valami tartalmasabb desszert előtt (kis rizzsel), de hát nem vagyunk egyformák.


A kenyér adhatja a kalória nagy részét, viszont annak a mennyiségéről végképp semmi adat nincs. Még szelet sem, de az sem segítene, mert egy szelet kenyér valakinek 20 gramm, valakinek 240, ez még a kenyér tömörségén is múlik, más a szeletelt kis habkenyér és egy jó kis házi tömör.

2018. aug. 21. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!