Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Süteményekbe használhatok...

Süteményekbe használhatok olívaolajat?

Figyelt kérdés
Egy citromos brownie receptben extra light olívaolajat írnak, de nekem csak sima, extra szűz olívaolajom van. Az is megfelelő? Fogom érezni az olajat benne?

2018. szept. 2. 11:31
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Milyen az az extra light olívaolaj? Az ugyanis nem létező kategória.
2018. szept. 2. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
25%

#1

Attól mert te még nem hallottál róla, még létezik. Kb. 10 másodperc volt kikeresni googleba. Itt Magyarországon nem nagyon árulják. De attól még létezik

2018. szept. 2. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
70%
Az extra szűznek elég jellegzetes íze van, valszeg érződik a süteményben. A sima finomított jobb lenne, de ha az nincs, esetleg megpróbálhatod, vagy inkább ne süsd meg.
2018. szept. 2. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
88%
Mennyiség, fűszerezés és érzékenység kérdése, de engem pokolian zavarna, az extra szűz olívaolaj nekem brutálisan erős ízű (ráadásul általánosságban nem is szeretem azt az ízt, de bizonyos, sós ételekben még elmegy, sütiben nem).
2018. szept. 2. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező, egyébként van olyan sütemény, pl. egy húsvéti répatorta is, amiben kifejezetten extra szűz olívaolaj kell és zseniáis ízt ad neki. Értelemszerűen nem nyers olaj ízt.


Így ételemszerűen tehetsz akár abba a citromos süteménybe, jó lehet a végeredmény sima extra szűzzel is.

2018. szept. 2. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Nagyon szeretem a kevert süteményt olívaolajjal készíteni, kellemes gyümölcs ízű, nem fogod külön érezni, de sokkal finomabb lesz, mintha más olajat használtál volna. Teljesen jó hozzá az extra szűz olívaolaj is.
2018. szept. 2. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!