Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Miért nem sikerul a piskota soha?

Miért nem sikerul a piskota soha?

Figyelt kérdés
Már vagy 10 éve kísérletezek piskota sutéssel de hiába... 6 tojásbol csinálva kb késhegy vastagsagu lesz es ilyen ragacsos tojas izu valami raadasul... egyedul meg tudnam enni olyan kis mennyiseg ami lesz belole, masok gyonyorul tortakat sutnek 6tojasbol, magasat szépet nem ilyen ragacsot. Mindent mindenhogy kiprobaltam mar de semmi 😞 valakinek otlete?
2018. szept. 11. 18:20
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
100%
Nekem anno úgy tanította édesanyám a piskótát, hogy miután betetted sülni, nem szabad nyitogatni a sütő ajtaját legalább 15-20 percig hogy ellenőrizd a tésztát, mert akkor összeesik a piskóta. Nem is nyitom ki, légkeveréses sütőben sütöm, általában sikerül.
2018. szept. 12. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 gömbicica ***** válasza:

szerintem elromlott a sütőd, és nem egyformán melegit alul-felül!!!

A gázszerelő -mikor a főzős részt tisztittam mondta, hogy a villanysütőnél -nekem ez a sütő rész- mindig meg kell várni mig 2x kialszik melegit a lámpa.

akkor lesz egyforma sütési hő a sütőtérben.

2018. okt. 12. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
gömbicicának igaza lehet. Mióta ide írtam, azóta nekem is sikerült lapocska piskótát sütni (nagyon finom lett különben, diós piskóta, mmm). Véletlenül alsó sütésen maradt a sütő... Úgy látszik, ez ezt teszi a piskótatésztával, főleg, hogy szokás szerint nem volt előmelegítés, úgyhogy egy ideig eléggé fázhatott a teteje és összeesett.
2018. okt. 12. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
Ma láttam a tévében: a cukrászok titka, hogy gluténmentes lisztből csinálják a piskótát, mert a glutén teszi ragacsossá. Én is kipróbálom, mert eddig hasonló gondokkal küzdöttem, mint te.
2018. okt. 29. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!