Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Miért nem sikerült a linzer...

Miért nem sikerült a linzer amit sütöttem?

Figyelt kérdés
A családban nagyon szeretjük a linzert.Ezért ma belevetettem magam a sütésbe.Életemben először készítettem ilyet,és sajnos nem úgy sikerült ahogy kellett volna..Pedig pontosan követtem a receptkönyv leírását.Nem is hasonlított a cukrászdában vagy akár a boltban kaphatóra..Sokkal keményebb lett a megsült tészta,és rücskös lett a teteje.Nincs ötletem mit ronthattam el.Gyorsan gyúrtam össze a hozzávalókat,hűtőben pihentettem egy órát.Kb.30 percig sült a sütőben.Mi lehetett a gond?
2018. szept. 16. 19:21
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Takard le, várj vele holnapig! Ne aggódj,meg fog puhulni. (Kiszaggattad a kívánt formára sütés előtt ugye?)
2018. szept. 16. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod,megpróbálom letakarni és várok holnapig. :) Persze kiszaggattam kerekre ahogy kell :)
2018. szept. 16. 20:06
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Ha beírod/linkeled a receptet, akkor meg tudjuk találni az esetleges hibát is, de könnyen lehet, hogy csak tényleg túl friss még.

Másrészt nem tudom, milyen linzer, de 30 percig sosem sütöttem eddig,maximum 12-15 perc alatt megsül. Amikor kiveszem, akkor még tapintásra nyersnek tünik, de nem az.

2018. szept. 16. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm neked is a válaszod. második válaszadó.Belinkelni nem tudom mert papír alapú könyvből csináltam.20 dkg liszt,25 dkg margarin,1 tojás és 15 dkg cukor.Ez volt a hozzávalók aránya.Lehet,hogy a túlsütés is probléma volt.
2018. szept. 16. 20:14
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Akkor valószínüleg igen, túl sokáig sütötted. (A recept jónak tünik)

A linzer akkor van kész, amikor még egész világos és a teteje megtapintva még puha.

Attól, hogy most nem tökéletesre sikerült, ízre azért biztos jó lesz, legközelebb meg még jobb lesz, ezzel mindenki így szokott lenni az elsö idöben!

2018. szept. 16. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm,legközelebb megpróbálom ismét,kevesebb ideig sütve :)
2018. szept. 16. 21:09
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Sok sikert!
2018. szept. 16. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
A kedvenc lekvárral összeragasztva 1-2 nap alatt minden elrontott linzer a család csemegéje lesz :-)
2018. szept. 17. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!