Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Milyen ételt tudnék csinálni...

Milyen ételt tudnék csinálni fagyasztott erdei gyümölcs mixből?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Múltkor vettem fagyasztott gyümölcsöket, csináltam belőle egy turmixot, de mostmár nem igazán innék olyat és érdekelne, hogy milyen ételeket lehetne még kihizni belőle?
2018. okt. 14. 20:35
 1/8 anonim ***** válasza:
89%
Én tejes zabkásába szoktam beledobálni, finom.
2018. okt. 14. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Jó kis gyümölcsleves
2018. okt. 14. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
gyümölcsmártással is megpróbálkozhatsz. Én szeretem pirított darával (mint régen az iskolai menzán)
2018. okt. 14. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Fagylalt

Joghurtos erdei gyümölcs fagylalt

HOZZÁVALÓK

40 dkg natúr joghurt

30 dkg erdei gyümölcs mix

6 dkg méz

3 dl habtejszín


A joghurtot és a mézet összekeverjük, hozzáadunk 20 dkg erdei gyümölcsöt, és botmixerrel összedolgozzuk. A tejszínt felverjük, és a joghurtos keverékbe forgatjuk. A masszát egy kb. 1 l-es formába töltjük, és a fagyasztóba tesszük 1 órára.

A fagyos joghurtmasszát kívülről befelé haladva jól átkeverjük egy villával. Beleforgatjuk a maradék gyümölcsöt, majd visszatesszük a fagyasztóba 30 percre. Végül újra átkeverjük, és legalább 3 óra hosszat fagyasztjuk.

A fagyit fogyasztás előtt 15 perccel áttesszük a normál hűtőtérbe. Végül fagylaltkanállal kelyhekbe adagoljuk, és úgy kínáljuk.

2018. okt. 14. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Gyümölcstorta
2018. okt. 14. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Gyümölcsleves, gyümölcsmártás, lekvár, jégkrém, krém, torta, szörp. Tejbegrizbe, tejberízsbe, zabkásába ízesìtésnek. Gyümölcshab, zselé.
2018. okt. 15. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Én muffint szoktam belőle készíteni.
2018. okt. 15. 01:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Bármilyen süteménybe jó, de akár a sütemény tetejére is magában vagy zselében. Teheted limonádéba a gyümölcsöket, vagy készíthetsz gyümölcslevest, gyümölcsszószt.
2018. okt. 15. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!