Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Sertéspörkölt. Befejezhetem...

Sertéspörkölt. Befejezhetem holnap?

Figyelt kérdés
A helyzet az, hogy holnap nem nagyon lesz időm főzőcskézni, ezért belefogtam a sertéspöribe még most. Viszont borzasztó fáradt vagyok, a hús épp most fehéredik a hagymán. Miután teljesen elfőtte a levét, félrehúzhatom, és lehűthetem holnap hajnalig? Így csak holnap fűszerezném, és főzném tovább.
2018. okt. 19. 21:21
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Persze.
2018. okt. 19. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
76%
Mit akarsz holmap füszerezni? Alapesetben a füszereket (só, paprika, esetleg bors) már kezdetben rá szokás tenni - és ebben az esetben igencsak ajánlott is, hogy bevegye a hús az aromákat!
2018. okt. 19. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Igen, semmi baja nem lesz.
2018. okt. 19. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

# 2 Kezdetben rátenni? Mikor még tök nyers a hús? Sosem hallottam még ilyet.


Én mindig először zsíron a hagymát üvegesre sütöm, majd megy rá a felkockázott hús. Ezt nagy lángon "pirítom" picit ilyenkor néha meg is pirul a hús, majd levet enged, ezt a levet pár perc alatt elfőzöm, és mindig ezután fűszerezek, majd öntöm fel mindig csak egy kevés vízzel, és főzöm tovább.

Nekünk így bevált, így szeretjük. És nem mellesleg nem szeretem a kötekedőket. Nem kértem tippet, hogyan főzzem.


A másik két válaszolónak köszönöm! :)

2018. okt. 19. 21:44
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom, miért akarod holnap befűszerezni, ízesítsd be rendesen, hiszen ha elfőtte a saját levét, akkor már szinte teljesen készen van, ilyenkor alaposan forrald fel, D ne hűtsd ki, hanem, ugyanúgy, mint ahogyan a befőttet száraz dunsztba tesszük, bugyoláld be alaposan plédbe, párnák közé, és holnap délben kiveheted a meleg és puhára párolódott húst.

Ha megfelelően betakargatod, az étel 10-12 órán át 70 fokos marad.

Az ötletet innen merítettem,

[link]

[link]

és többször kipróbáltam már, ha valamilyen okból hirtelen meg kell szakítanom a főzést.

2018. okt. 19. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!