Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Hogyan csinálnátok a tiramisut...

Hogyan csinálnátok a tiramisut? Vízgőz fölött főzött tojássárgájával vagy teljesen nyers tojással?

Figyelt kérdés

Rengeteg recept kering a neten. (A tojás nélküli, csak tejszínes változatokat most hagyjuk.)


A családom mindig a nyers tojásos változatot készíti, imádom, de most gondolkodom rajta, hogy kipróbálnám a vízgőz fölött főzött tojássárgájás változatot is. Leginkább azért, mert egy barátom nem hajlandó nyers tojássárgáját enni.


Ti hogyan készítenétek, melyiket választanátok?


Egy példa a főzött tojásos változatra: [link]


A fehérjehab mindkettőben nyers, természetesen.


Aki kipróbálta már esetleg mind a kettőt: nagy a különbség? Melyik vált be nektek jobban?


A válaszokat előre is köszi.



2018. okt. 26. 22:59
 1/6 anonim ***** válasza:
36%

Millió receptet találsz mindenféle receptoldalakon, így nem is erre adnék tanácsot.


Hanem javaslom, hogy koffeinmentes kávéból készítsd, különben nagyobbat üt, mint a speed!


Én voltam olyan hülye, hogy elmentem egy király kávézóba, onnan hoztam jó kávét bele, hogy ettől tuti finom lesz. Tényleg átlagon felüli íze lett, csak amikor hajnali háromkor még mindit gúvadt szemekkel feküdtünk az ágyon, és néztük a vizuális effekteket a plafonon, megértettem, hogy ezt azért nem így kellett volna.

2018. okt. 26. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Próbáltam már a főtt tojásosat, nem jött be. Nyerset nem teszek bele, mert anno volt egy csodálatos szalmonella fertőztetéshez szerencsénk, így minden lehetséges veszélyforrás ki van iktatva. Tojás nélkül szoktam csinálni, mi úgy szeretjük
2018. okt. 27. 05:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ízben nincs semmi különbség, csak macerásabb elkészíteni.

Én nem szoktam belekeverni a tojásfehérjét, ugyan egy kicsit nehezebb a krém, de nem szeretem a nyers tojást, és nem is kell bele feltétlenül, nyugodtan kihagyható.

2018. okt. 27. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Én nyers tojással csinálnám, mivel nekem ég és föld a nyers és a főtt tojás, akár sárgája, akár fehérjehab. A főzés valahogy elrontja, de persze ez lehet az én ízlésem.

Főleg a krémességet rontja el, de a tiramisunál ez nem lehet gond, a sok mascarpone miatt krémes lesz :) Bár nem próbáltam ki főtt tojással.


Ha valaki nem eszi meg nyerssel, akkor nyilván ne tegyél bele nyerset, ez az étel nem kifejezetten tojás alapú s elég gazdag ízű ahhoz, hogy finom legyen az eredmény anélkül is. A tojás azért gazdagítja, ízesíti, úgyhogy inkább hőkezelve tenném bele, mint sehogy, de persze az utóbbi eset is működő eredményt ad.


Házi pasztőrizálás is van, ha valakinek az segít...

2018. okt. 27. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
74%
Én csak nyerstojásosat csinálom az az igazi,ha veszel mondjuk egy szarvasi mascarpone abban is van tiramisu recept abban is nyers tojás van .
2018. okt. 27. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


Maradtam a nyerstojásos változatnál, akit meghívtunk volna, végül nem tudott eljönni, szóval maradt nekünk egy nagy tál tiramisu. :D

2018. okt. 28. 20:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!