Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Ti mit szoktatok sütni karácso...

Ti mit szoktatok sütni karácsonykor?

Figyelt kérdés
A szokásoson (mézeskalács, zserbó...) kívül.
2018. nov. 1. 21:50
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%
A mézeskalácson kívűl, hókockát, bejglit. A mamám pedig kalácsot, mézes krémest és almás pitét szokott csinálni. ☺
2018. nov. 1. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%
Pont nem kell sütni, de nálunk a tiramisu a fő karácsonyi süti.
2018. nov. 1. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudok sütit sütni szépet.:(

De sütés nélküli, habos süticsodát gyártok mindig karácsonyra, az "öribarinőm" cukrász, tőle kapjuk a bejgliket én meg alkotok pogácsákat (a tepertős és a juhtúros a kedvenc) meg sajtos rudakat.

Hát, ennyi.

2018. nov. 1. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
40%
ugyanazt amit máskor, mert épp ugyanolyan nap mint bármelyik másik.
2018. nov. 1. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
91%

A Karácsonyi sütemények között nálunk sok az aprósütemény. Ezeket már hetekkel az ünnep előtt meg lehet sütni, ezért sokfélét csinálok.

Minden évben készítek Moskauert, ez a fenséges csokis-narancsos apróság illatával és ízével igazi ünnepi desszert.

A Mézes puszedli hagyományosan tojáshabba mártva, és étcsokoládé bevonattal készül, finom puha, és olyan aprócska, hogy egyszerre be lehessen kapni.

Természetesen van Linzer karika, amihez nyáron a kertben termő pirosribizliből zselé készül, hogy a porcukorral meghintett kis virágok közepén rubinvörösen ragyogjon.

Dióhabos tallérokat is sütök, ami hasonló mint a Non plusz ultra, csak dióhab van rajta.

Készül még Diós rudacska, Puncsgolyó, Estike, Hókifli.

Ezt a részét szeretem legjobban a karácsonyi készülődésnek.

2018. nov. 1. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:
Én előtte héten szoktam sütnit. Mézeskalács, mézeskrémes, linzer, zserbó. Beiglit idén nem csinálok mert tavaly sem fogyott. Ennek a helyére keresnék valamit. Köszönöm az ötleteket.
2018. nov. 1. 23:24
 7/19 anonim ***** válasza:
81%

Gesztenyés bejgli, vaníliás gyümölcs kosár, narancsos szelet, tiszapéterfalvi torta, házikó, hólabda, citromos álom, brownie, mézes krémes

Mind isteni finom :)

2018. nov. 1. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
81%
Semmi hagyományosan karácsonyit, mert nálunk senki sem szereti őket. Torta szokott készülni és cupcake. Tavaly pezsgő torta volt és mákos-citromos cupcake. Idén még nem tudom mi lesz
2018. nov. 2. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
81%
Ja igen, mezes krémest csináltam, de nem szeleteket, hanem tortát belőle
2018. nov. 2. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
100%
Kozáksapkát, havas háztetőt, kuglófot, pitét, tiramisut vagy főzött kókuszkrémes tekercset (kakaós piskótával).
2018. nov. 2. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!