Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Bizonyos dolgokat nem tudok...

Bizonyos dolgokat nem tudok megcsinálni a konyhában, mert nem is szeretem, mennyire nagy baj?

Figyelt kérdés

Úgy értem, pl.: Nem szeretem a főtt krumplit, emiatt nem csinálok, kávétól rosszul vagyok úgyhogy a kotyogós és bármilyen (legyen automata) kávéfőző idegen nekem, de ugyanígy semmi panírozott, olajban sütött dologban béna lennék ha kéne csinálni, mert azt sem eszem meg, emiatt nem is csinálok ilyet. Rántott tojást sem csinálok, nem eszem meg

Ez engem nem zavar, de sokszor félek, hogy ha majd párom, családom lesz ők nem fognak tudni ilyet enni (ha csak a párom nem csinál majd, de abból én nem eszek úgysem).

Viszont ezek helyett más, számomra finom (és költség takarékos) ételeket is csinálok, hisz úgy vagyok vele, hogy nem ovódás, kisiskolás gyerek vagyok, akinek azt mondják, hogy már pedig ezt a kaját fogod megenni bármi áron.


2018. nov. 20. 17:20
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nem baj. Ha lesz, majd párod-családod úgyis alakulnak majd a dolgok. Lesz majd amit azért készítesz pl mert egy hozzád közelálló szereti ,de te nem és fordítva is van ez így. Nyugi ez miatt ne paráz…
2018. nov. 20. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
82%
Fog ez még alakulni, nyugi. Hidd el, a párodnak és a gyerekednek olyat is megfõzöl majd, amit te nem szeretsz.
2018. nov. 20. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
63%
Ezzel semmi baj nincsen, nem kell neked mindent csinálni, és nem kell neked főzni majd a családodra sem. Semmi nem történik akkor sem, ha mindent vagy egyes dolgokat majd a házastársad főz a családjára.
2018. nov. 20. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
10%

ėn is csak azt tudom mondani hogy ha lesz párod es fülig szerelmes leszel, akkor biztos meg fogod csinálni. főleg a gyerekeidnek.

ėn is sok olyat csinálok amit ėn nem eszek meg

2018. nov. 20. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
54%

Nem tudom, a hármast miért lepontozni azért, mert benne van, hogy a pasija is főzhet és nem kell neki mindent csinálni.


Én közel 20 éve házas vagyok, példás kapcsolatban, és mégis vannak dolgok, amiket nem készítek el. Ez normális.

2018. nov. 20. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Akár férfi, akár nő vagy, kedves kérdező, az ellenkező nem tagjai között fogsz találni olyat, aki tud főzni. Nem kell ezen parázni.
2018. nov. 20. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
96%

Ez így teljesen korrekt. Én pl. nem főzök húst, de egy csomó mást sem. Rántani végképp nem tudok, amúgyis macera, pedig a rántott nyamikat szeretem :D De amúgy jól főzök, sütök, rengeteg saját receptem van ésatöbbi. Nincs rám panasz, de csak akkor vagyok hajlandó csak a páromnak főzni, ha megvan 3 perc munkából vagy ha imádom csinálni (kelt tésztát pl. nagyon szeretek sütni, bár sajna eszem is belőle). Amúgy az aktuális étrendi elveimnek megfelelően főzök és ő sem hal éhen közben. Akkor van gond, ha nem tudod összehozni a több ember igényeit, de akkor főzöl kétfélét, ami tök egyszerű és nem több energia, mint egy bonyolultabb étel.


Ha lesz gyermekem, nyilván megfőzöm neki azt is, ami nekem annyira nem jön be, de egy gyereknek nem kell mindenfélét a világon enni s úgyis abba nő bele, ami itthon van (a tápanyagokra két viszonylag egészségtudatos szülő azért ügyel), így nem hinném, hogy gond lenne, de majd meglátjuk.

A páromnak, kevésbé vagyok hajlandó főzni mindenfélét, mivel főzni ő is tud. Úgyhogy hétköznap kapja, ami nekem fekszik és neki is megfelel, hétvégén pedig főz magának olyat, ami engem nem motivál. Plusz van munkamegosztás, bizonyos ételeket csak az egyikünk készít.


Felesleges előre aggódni, kérdező. Simán találhatsz olyat, akivel meg tudjátok ezeket beszélni és osztani.

A rántotta miatt főleg ne fájjon a fejed, aki enni akar rántottát és nem képes elkészíteni, az megérdemli, már bocs. Annál egyszerűbb étel kevés van. Nem jó, ha az egyik szülő ideiglenes kiesése esetén a család többi része meg van lőve, mert egy egyszerű ételt sem tudnak összeütni.


Azért főtt krumplit szerintem főzhetsz majd, berakod a krumplikat héjastul a vízbe és megfő, az nem nagy kaland... Utána pucolni is könnyebb, de azt ki is adhatod annak, aki majd megeszi.


Kávé egyes vendéglátóknak kellhet. Nekem ritkán van vendégem s ők is megértik, hogy csak miattuk nem lesz kávéfőzőnk, de ihatnak olcsó instantot, az mindig van itthon, alapélelmiszerem.

Szintén a vendéglátás hozhat be ilyen-olyan rágcsaigényt, de azt venni is lehet.

2018. nov. 20. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!