Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » SOS, nehany oran belul kell...

SOS, nehany oran belul kell nekiallnom. Hogyan kell zoldborsos rizst kesziteni?

Figyelt kérdés

Kerlek titeket, legyetek reszletesek, pl. mit hany percig, mibol mennyit kell, messze all tolem a fozes.

Nincs hozza se repa, se kukorica, se petrezselyem, szimplan rizs+borso.


2018. nov. 21. 14:59
 1/8 anonim ***** válasza:
12%
Tehát nem risi e bisi,hanem sima, borsós magyar rizs?
2018. nov. 21. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
2018. nov. 21. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim válasza:
49%

Szia! Fogj meg egy rizses dobozt rajta van hogy hány percig kell főzni (mindegyik más ideig kell)

A következő lépés tegyél fel vizet forrni tedd bele a fagyasztott borsot és fözd meg addig amíg puhácska nem lesz.

Úgy tudod hogy jó hogy megkostolsz egy darabot.

3. Öntsd egy tálba a rizsát és a borsot és keverd össze.

Valahogy így készül.

2018. nov. 21. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
83%

A 2-es által felrakott link tökéletes. Én még egy kis őrölt borsot is szórnék bele, a sóval együtt.


Én egy harmadik módon csinálom, de a link alapján nagyon finom lesz.

2018. nov. 21. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
54%

Jómagam a borsót főzném meg előbb, maj leszűrt levében a rizst.

Konzerv-kukoricát tehetsz hozzá, azt még csak főznöd sem kell.

2018. nov. 21. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
74%

Én viszont egyáltalán nem főzöm már a zöldborsóval, a zsenge borsó így megőrzi a szép színét és üde ízét.

Egy kis fej finomra vágott vöröshagymát kevés zsiradékon üvegesre párolok. Beleszórok egy bögre rizst és kifehéredésig kevergetem, megsózom, felöntöm két bögre vízzel és felforralom. Ekkor lefedem, mérséklem alatta a lángot, a lehető legkisebb hőfokon párolom addig, amíg a tetején kis kráterek jelennek meg (12-15 perc). Belekeverem a fagyasztott zöldborsót és lefedve negyed órát pihenni hagyom. Tálaláskor megszórom frissen vágott petrezselyemmel.

2018. nov. 21. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
No és az eredmény? Elárulod nekünk, hogyan sikerült?
2018. nov. 22. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Ugy csinaltam, ahogy az egyik valaszban a link irta. Szerencsere sikerult, nagyon finom lett. Koszi a valaszokat! :)
2018. nov. 22. 21:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!