Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Kitaláltam egy ételt, megmonda...

Kitaláltam egy ételt, megmondanátok, hogy jó-e így?

Figyelt kérdés

Szoktam kísérletezgetni a főzéssel, és kitaláltam egy ételt (jó nem volt túl komplikált), és ezt szoktam rendszeresen enni az utóbbi időben.

Megnéznétek azért, hogy biztos rendben van-e így, nincs semmi veszélyes egészségkárosító hatása?

1.) Fogok 30-40 dkg csirkemellfilét, felvágom apró kockákra, és olajon addig sütöm, amíg teljesen fehér nem lesz.

2.) Ilyenkor elkezd kicsit habzani, és ekkor ráütök két tojást, amikkel összekeverem a csirkemell darabokat, amíg egy ilyen sárga színű tojásrántottaszerű dolog lesz belőle.

3.) Egy 30-40 dkg mirelit zöldséget, előtte egy 30-40 percig a konyhában hagytam, hogy kiengedjen, beleöntök az ételbe, és a továbbiakban addig főzöm, míg a mirelit zöldségek is puhák lesznek.


Ez így rendben van?

Előre is köszi a segítséget!


2018. nov. 25. 17:09
 1/8 anonim válasza:
62%
Rendben van.
2018. nov. 25. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
A tojás üsd rá utoljára, amikor már jó a zöldség is!
2018. nov. 25. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
... ja és még annyit, hogy a mirelit cuccot kiengedés nélkül kell az ételbe rakni, de ez általában rá is van írva.
2018. nov. 25. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Köszi, de elmondanád az okokat is?

Hogy miért kell a tojást a legvégén ráütni, és hogy miért kell a mirelit zöldséget kiengedés nélkül rárakni?

2018. nov. 25. 20:37
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

#4

Semmit nem "kell", csak így finomabb lesz.

A lottyadt fagyasztottnak megváltozik az íze és nem előnyére, még akkor is, ha nincs leve, ami elfolyna.

Hogy miért, azt ne kérdezd!

A tojásrántotta (mert a sült tojás bizony az!) meg agyonfőzve, ilyet még nem is hallottam.

Még a lecsóba is utoljára ütik bele, pedig az is zöldségből készül.

De te persze úgy csinálod, ahogy akarod és ahogy neked ízlik, csak véleményeket kértél és nekem az a véleményem erről, gyakorlott háziasszonyként, amit leírtam.

2018. nov. 25. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Ja, nem számonkértelek, ne úgy értsd, csak szerettem volna tanulni a tapasztaltabbaktól.

De nagyon köszönöm a tanácsaid, és a magyarázatod is.

2018. nov. 25. 22:19
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Pontosan ezt mondtam volna én is:

- mirelit zöldséget fagyasztottan bele = jobb íze, állaga marad

- a tojást csak a legvégén üsd rá, és nem fog bele-öregedni, hanem finom, könnyű, lágy marad

2018. nov. 26. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm, neked is! :)
2018. nov. 26. 08:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!