Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Levesbe bele főzzük a tésztát...

Levesbe bele főzzük a tésztát vagy nem?

Figyelt kérdés

Párommal múltkor összekaptunk, mikor kiderült, hogy a levesbe főzte a tésztát és nem külön. Elmondtam neki, hogy ha a levesben benne van hosszú ideig a tészta, az rontja a leves minőségét és hamarabb megromlik.

Válasza az volt, hogy ne beszéljek már h..lyeséget, nálunk 33 évig mindig a levesben volt a tészta és soha nem romlott meg. (Ők 3 nap alatt megették a levest. Ez ma derült ki, mert rágtam a fülét, hogy telefonáljon már végre haza és derítse ki, hogy hogy nem romlott meg náluk soha a leves. És végre tegyünk pontot az ügy végére.)


Oké, pár napig nem romlik meg, de utána igen. Mit lehet ilyenkor csinálni? Próbáltam vele közölni, hogy figyeljen erre, hogy máskor külön csinálja a tésztát a levestől.


Segítséget szeretnék kérni tapasztalt háziasszonyoktól.



2018. nov. 30. 14:16
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
42%
Bár én csak egy 23 éves srác vagyok, de a tésztát és a levest tényleg külön kell főzni. Főleg azért, mert a tésztába nagyon sok a keményítő és a leves olyan sűrű lesz, hogy azt még egy kispohár víz sem tudja eléggé felhígítani úgy, hogy íze is maradjon:D tehát KÜLÖN :)
2018. nov. 30. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
50%

Nem értelek, milyen levest esztek 3 napnál tovább???? Alapesetben másnap vagy legkésöbb harmadnap illik megenni, mert tészta nélkül is elkezd megromlani.


De ettöl függetlenül én nemszoktam belefözni a tésztát a húslevesbe, zöldséglevesekbe igen, mert ott szükséges, hogy a tészta is átvegye a leves ízét. A húslevesnél van, aki szintén jobban szereti, ha levesízü a tészta, ebben az esetben kiveszek a leves levéböl külön edénybe és abba fözöm a tésztát.

De ezek szerint nálatok lényegtelen, mert ha 3 naposnál régebbi levest akartok enni, akkor ott teljesen mindegy, hogy tésztásan vagy tészta nélkül romlik meg.

2018. nov. 30. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
89%

Igazad van, hamarabb megromolhat.

Viszont egyszerűbb belefőzni. De ez csak kényelmi szempont. Ha több napra készül, érdemes külön főzni. Meg mondjuk biztos, hogy szebb marad a húsleves, ha nem abban főtt a tészta.

2018. nov. 30. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
70%
Én ott akadtam el, hogy ki a fene akarja 3+ napig enni ugyanazt a levest? Ettől függetlenül szerintem is külön.
2018. nov. 30. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 ember1.2 válasza:
83%
Bele lehet főzni csak akkor még az nap fogyjon el, mert ha sokáig áll a lében megszottyosodik/szétmálik meg hasonlók és úgy nem túl étvágy gerjesztő. Szerintem a romlását nem befolyásolja, de egyébként mi sem szoktuk bele főzni csak ha lusták vagyunk külön meg tenni azt. (mondjuk végig gondolva energia,idő és víz takarékos megoldás)
2018. nov. 30. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:

#2 és #4

Van, amikor van főzelék is, és olyankor nem eszünk levest, csak áll a hűtőben. Változatosabb étkezés. Én se mindennap eszek levest.


Köszönöm, mindenki válaszát. :)

2018. nov. 30. 14:39
 7/16 anonim ***** válasza:
89%

Milyen leves?

Mármint a húslevesbe mi sosem főzzük, mert nagyon azott lesz. De pl gyors zöldség levesekbe meg ilyenekbe mindig belefőzzük, s másnap is tökéletesen fogyasztható!

2018. nov. 30. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
87%

Húslevesbe nem főzöm bele, mert

- zavaros lesz a leves

- elázik a tészta egy idő után

- valóban hamarabb romlik meg

Bableves:

Belefőzöm a csipetkét

Zöldséglevesek:

Belefőzöm a vajgaluskát

2018. nov. 30. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
90%
Sosem eszünk 3 napig levest... Én bele főzöm a tésztát, bár nálunk csak raguleves, gulyásleves és paradicsomleves készül, amibe tészta kell. Már másnapra is csak ritkán marad belőle.
2018. nov. 30. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
34%
Külön kell főzni, de én együtt főzöm, nem szarakodok a külön tésztafőzéssel.
2018. nov. 30. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!