Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Szénhidrátszegény diéta? Hogyan?

Szénhidrátszegény diéta? Hogyan?

Figyelt kérdés

Kinek vált be? Mennyi idő után látható a változás?

Miket ettetek? Egész napi ételek?


2016. máj. 23. 09:38
 1/4 anonim ***** válasza:

1. Ennek CSAK akkor lenne értelme, ha életed végéig így akarsz étkezni. Ha csak a fogyás idejére, akkor garantáltan visszahízol, ha elkezdesz újra több Ch-t fogyasztani.


2. A CH-szegény diéta nem egyértelmü, mert nem mindegy MENNYIRE keveset fogyasztanál naponta.


3. Elég sok oldal van, ahol ki tudod számítani a különféle ételek Ch-tartalmát (is, az egyéb összetevökkel egyetemben), ezek segítségével bármilyen ételt be tudsz iktakni, csak a mennyiséget kell kontrollálni. (pl kaloriabzis.hu)


4. A zöldségfélék, húsok, tejternékek aránylag kevés CH-t tartalmaznak, ezeket célszerü a középpontba állítani ilyen étrendnél.

2016. máj. 23. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
0%

Nem tuti a visszahízás. Ha az ember utána sem eszi túl magát, csak a kis vízsúly jön vissza, amitől az izmai szebben dudorodnak s ez nem hízás.


Viszont természetesen nem tuti a fogyás. Ahhoz kalóriadeficit kell, napi 1000 és 5 gramm ch mellett is.


Nos, amikor 80 grammra mentem le, akkor 30 dekát fogytam hetente, de természetesen ehhez az kellett, hogy ne egyek túl sokat. Később már stagnáltam 80-100 gramm mellett, évekig.

Amikor 40 grammra mentem le, akkor nem fogytam az első hónapban (mivel nem ettem kevesebbet, mint 100 gramm mellett. éhes voltam), majd egész jól (lecsökkent az éhségérzetem s tudtam is kevesebbet enni), ezután a ch-t erősen megemeltem és ugyanolyan jól fogytam továbbra is, mivel a kalóriamennyiség maradt.


Nekem úgy 10 gramm alatt jönne el a tuti fogyás (ha én is akarom, persze), de nincs az az isten, hogy én ne egyek kvázi semmi zöldséget. Úgyhogy inkább küzdök.


Sokunknak tud segíteni a kevés szénhidrát, de nem mindenkinek.

Van, aki magától képtelen lefogyni, ha nem lesz zsíradaptált (sok hetes ketózis hozza el), mert csak éhezik és nem működik kalóriadeficitben. De utána valamivel könnyebb a helyzet, elvben le tud fogyni, jóllakottan, energikusan, max. nagyon nagy erőfeszítéseket kell tennie. Sokak persze sok szénhidráttal is könnyen lefogynak, nem vagyunk egyformák.


Ja, hogy mit ettem.


Az első szakaszban zöldséget, némi gyümölcsöt, házi tojást, sajtot, olajos magvakat, kókuszzsírt... Félig magkenyéren s zöldségételeken éltem akkoriban, kezdő voltam még s nem volt elég tojás sem.


A ketogén időszakban minimalizálódott a gyümölcs, az olajos mag (bejött némi magliszt) és a zsír, megnőtt a tojás aránya.


Később bejöttek a gabonák, most épp magasan van a gyümölcs, én pedig hol ketogénezek, hol nem, de ketogén közben is eszem pl. banánt és kölest, csak keveset. Nagyon keveset, mert nekem minél több zöldség kell, továbbra is zöldségételeket eszem, csak nem azokkal lakom jól, hanem tojással, ami mellé zöldséget eszem. Csak az édességek jelentenek könnyebbséget, mert azokhoz nem eszem zöldséget, így a napom szénhidráttartalmát csökkenteni tudom velük. Nagyon könnyű finom és durván szénhidrátszegény s nem is drága édességeket készíteni, én pedig édesszájú vagyok, ahogy a párom is. Csak a zsírral kell vigyázni az étrendemben, nagyon takarékosan bánok a hozzáadott zsírral, mióta a feleslegem kisebb, nem vagyok nagyon aktív sem. A tojásfehérje tud segíteni, az egész tojás ugyebár nagyon zsíros és kalóriadús, ha abból merítjük a fehérjebevitelünk zömét.



Az a szénhidrátszegény étrend, amiben sok szénhidrátot esznek (160g) s kevés zsírt, az elég szimpla. Mindössze kicsit visszafogja az ember a szénhidrátbombákat. Rengeteg rizs, zab, miegymás fér bele, igazán nem lehet gondja annak sem, aki szénhidráttal tud csak fehérjét enni, zöldséggel nem. Édességre nem érdemes nagyon sok szénhidrátot elszórni, ha másra is kell, hisz már írtam, hogy azokat könnyű szénhidrátszegényen készíteni.

2016. máj. 23. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Elõre szólok, hogy gyorsan abba fogod hagyni, mert a szénhidrát a legfontosabb. A zsirt fogd vissza!
2016. máj. 24. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

A szénhidrát a legkevésbé fontos, mivel az az egyetlen nem esszenciális makrotápanyag. Ez elég közismert tény, a szénhidrátfogyasztást szorgalmazó oldalak sem titkolják el.


A fehérje és a zsír egyaránt esszenciális tápanyag, muszáj bevinni. A szénhidrátot nem.


Remélem, nem ismétlem magam nagyon, de ez elég fontos tény, nem árt duplán sem :)

2016. máj. 24. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!