Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Tervezgeted már a karácsonyi...

Tervezgeted már a karácsonyi menüt?

Figyelt kérdés

Maradsz a hagyományos, megszokott ételeknél, vagy kipróbálsz új recepteket is?

Van hagyományosan csak karácsonykor készített étel nálad?



2018. dec. 5. 08:03
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
92%
Nem. Rendszerint hagyományosabb ėtelek vannak, de nincs kőbe vėsve. Ha a gyerek monduk babgulyást akar füstölt csülökkel nem káposztat vagy sült halat, akkor az lesz.
2018. dec. 5. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
82%

Igen, tervezgetem. Nálunk nincs hagyományos karácsonyi étel, se sütik az asztalon: senki se szereti őket.

Szentestére vendégeket várunk, erre valami marhahúsból készült etel lesz és valamin kulonlegesebb torta. Egyik nap asztali grillezés lesz, a másik napra kell még valami ötlet. De nálunk nem akkora szám a karácsony, simán előfordulhat higy pl spagetti lesz

2018. dec. 5. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
67%
Anyósom mindig elkészíti a hagyományos ünnepi ételeket, töltött káposztából pl. lakodalmi mennyiséget főz így nem kérdés, hogy ezeket őnála esszük. Nincs nagy szervezés, hogy mikor megyünk, átugrunk mikor kedvünk tartja, hisz szinte haza megyünk. A férjemmel viszont kettőnkre ilyenkor próbálunk ki ínyencségeket, ami lehet hal, vad, strucc, kenguru, kígyó, béka.
2018. dec. 5. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
87%
Igen. Mi nem hagyományos ételeket szoktunk magunknak főzni, családlátogatáskor úgyis azok vannak. Utolsó két karácsonykor Wellington-bélszín volt, de idén még nem tudom mi lesz. Egy süti van, amit minden évben sütök, még karácsony előtt, ez a mézeskalács, azért mindketten bolondulunk.
2018. dec. 5. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
87%

Nálunk eddig mindig különlegesség készült. Egy fix pont a deszert ribizli pite.


Idén úgy döntöttem, hogy hagyományos töltött káposzta lesz. Az elő ételt/levest meg nem tudom

2018. dec. 5. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk nincs kőbe vésve, hogy mi legyen a menü.

Szentestére halászlé lesz és aranygaluska. 25-én és 26-án még nem tudom. Amit fixen sütök az a zserbó.

Most kicsit nézelődök itt is és merítek ötleteket Tőletek. :)

2018. dec. 5. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Igen, szenteste francia saláta, kukoricás jázminrizs lesz a köret, mellé őzgerincben sült, baconbe töltött sajtos-tejfölös csirkemell, gombával töltött karaj. Első napján tyúkhúsleves gyöngytyúkból, marhapörkölt nokedlivel, savanyú uborkával. Második napján vendégségbe megyünk.

Mézeskalácsot biztosan sütök, esetleg egy tiramisut még készítek, és ennyi, nagyjából minden évben ez van :)

2018. dec. 5. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim válasza:
100%

Mi a hagyományosakat szeretjük. 24-e este francia sali, krumplisali, Rántott ponty. Másnapra is ezek, mert ezeket imádjuk. Sütök bejglit, már csináltunk az egy éves picivel mézeskalácsot, lesz szilveszterre Mákos guba, és babgulyas( lencsét nem szeretjük) tudom már túl is mentem fejben a karacsonyon :D ami újítás lesz nekünk és nem tudom mennyire hagyomanyos- sütünk 26ára hekket, simán paprikás lisztbe forgatva,És lesz Fanta szelet meg Kókusz kocka is. Lehet hogy ezek is hagyományosak..


A Bejgli és a Mézeskalács az, amit csak karácsonyra csinálunk. A többit év közben is csináljuk ha úgy adódik, bár a ponty általában ilyenkor van, mert akitől vesszük, az csak ilyenkor van a környéken és az ő hala nagyon finom húsú. Ha találunk szépet, akkor van máskor is.

2018. dec. 5. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Tyúkhúsleves és szezámmagos rántott pulykamell krumplipürével, salikkal és gundel palacsinta
2018. dec. 5. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim válasza:
100%

Szülőknèl vannak a hagyományos ételek, 24-én halászlé és karàcsonyi kalàcs, 25-26-àn húsleves, töltött káposzta, ràntott dolgok, kacsasült, sok-sok sütemény.

Én amit szoktam: pikáns őszi tekert csirke (körtével, sonkàval, sajttal töltött sült csirkemell, egyben sütve, baconbe tekerve körtemártással (körte, mèz, gyömbér, fehérbor, fahéj, citrom összefőzve, turmixolva), hozzá tört krumpli.

Vagy amit mèg szoktam, az egy zöldsègekkel töltött sült csirkemellek tejszínes gombamártással.

2018. dec. 5. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!