Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Nàlatok mi szokott lenni a...

Nàlatok mi szokott lenni a karàcsonyi menü?

Figyelt kérdés
2018. nov. 25. 16:37
 1/10 anonim ***** válasza:
92%

Borleves, töltött tojás, franciasaláta, rántott és töltött hús, rántott hal, (utóbbi csak 2-3 szelet, mert csak egyvalaki szereti) bejgli.

Karácsonykor is csak egy gyomrunk van.:)

2018. nov. 25. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Töltött káposzta/méteres kalács a biztos pont valamelyik nap.Egyébként nincsen kifejezetten ünnepi menünk...

Azon a héten(nyilván) megeszem az éves kalóriát...:))

2018. nov. 25. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
1-es vagyok és csak a Szentestét írtam le, mert a többi napon a szülőknél leszünk. De gondolom a kérdésed is erre irányult.(?)
2018. nov. 25. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
76%

Olyan, mint máskor, Szenteste rokonoknál vagyunk, oda viszek sós sütit és mézest is (s ott mindig rántott dolgok vannak rizzsel).

Nem bonyolítjuk el, nekem elég is, hogy az év nagyjából minden étkezésére a kedvenceimet eszem.


A mézes az, ami nálam a karácsonyt teszi, illetve a rokoni bejgli, csak sajna az szénhidrátbomba, így nem esik jól. Attól még finom, de nem szeretem visszafogni magam. Ja, a mézes is szénhidrátbomba, de azt nem akarom kilószámra enni és legalább cukor alig van benne, az is méz.

2018. nov. 25. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
76%
Wellington bélszín, Rosé kacsamell fahéjas narancslekvárral, lazac, Panettone. Nagyszüleimnél meg szokásos rántott hús, halászlé.
2018. nov. 25. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk a halászlé elmaradhatatlan, a többi a szokásos. Rántott halat nem csinálunk, de rántott húst általában igen, vagy fasírtot majonézes salátákkal, töltött dagadó, töltött káposzta - ilyesmik. A halászlén kívül nincs kőbe vésve semmi.
2018. nov. 26. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Mindig más.

- Halászlé, húsleves, fokhagymakrémleves.

- Lazac, rántott pontypatkók, rántott töltött hús, töltött csirkecomb, töltött grill csirke, egészben sült kacsa, egészben sült liba, libacomb, kacsacomb, libamell, kacsamell.

- Sült krumpli, rizs, párolt zöldség, grillezett zöldség, krokett, krumplipüré, hagymás törtkrumpli, párolt lila káposzta.

- Diós bejgli, mákos bejgli, mézes krémes, francia krémes, puding, madártej, tiramisu, hókifli, keksztekercs, kekszgolyó, non plus ultra, muffin, püspök kenyér.

- Sajtos pogi, sós perec, szezámmagos szelet, mákos szelet.


...És még sok minden más.


Persze, ezek nem egyszerre vannak. Hanem minden évben más és más.

2018. nov. 27. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

24-e dél: halászlé, túrós csusza.

24-e este: rántott hal, hagymás krumplisaláta.

25-e: Húsleves, Gundel-tál (egyfajta rakott hús).

26-a: töltött pulyka.

2018. dec. 2. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Köszi a vàlaszokat! :)
2018. dec. 2. 15:42
 10/10 anonim ***** válasza:
65%

24én mindig halászlé és töltött káposzta van,25én előkészítek 26ra,nálunk akkor van a nagy ebéd

Idén húsleves és bakonyi halgombócleves,hortobágyi rántott karaj,búbos tarja,csirkemelltorta,rántott hús,krumplipüré,rizibizi,francia-,krumpli-, és bulgursaláta lesz.

Sütik:zserbó,bejgli,mandula,mézespuszedli,mézeskalács és gesztenyetorta

2018. dec. 12. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!