Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Gulyást fogok főzni, meddig...

Gulyást fogok főzni, meddig tart amíg megpuhul a marhahús? És ti miket raktok a gulyásba?

Figyelt kérdés
2010. jún. 27. 14:29
 1/5 anonim ***** válasza:

Lassabban fő meg mint a sertés,időt nem tudok sajnos mondani.

Zöldségek:sárgarépa,fehér,zeller,karalábé,kis kelkáposzta,paradicsom,paprika,fokhagyma,hagyma

Só,köménymag

Gondolom azt tudod,hogy pörköltalappal kell kezdeni.

2010. jún. 27. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:

Sokáig!!! én hát hasból számolnék rá egy 3 órát vagy akár többet, ameddig megpuhul! inkább rakd fel sokkal előbb, maximum újramelegíted.

A krumplit nem láttam az előzőnél, no meg én ennyi mindent nem szoktam:D mármint paprika, paradicsom, krumpli, hagyma, fűszerek. kb:D

2010. jún. 27. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
a marhahúsnak tényleg kellhet 3 óra. Mi csak az alap doldokat rakjuk bele. Hagyma, paprika, paradicsom( felvágva olajon megfuttatva) erre víz, abba pirospaprika, gulyáskrém, só, bors, mikor a hús már majdnem jó, sárgarépa, fehérrépa és krumpli és legutoljára a csipetke.
2010. jún. 27. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

2-3 óra, attól függ, milyen öreg volt a marha ill, hogy mekkorák a húskockák


én hideg vízbe teszem, nem csinálom meg pörköltösen, sózom...nagyon lassan elkezdem főzni, letakarva, a legkisebb fokozaton, ha lesz hab, azt leszedem...utána, bors, babérlevél, fokhagymagerezd, kicsi szerecsendió, kömény...továbbra is a legkisebb fokozaton lefedve főzöm...ha majdnem puha: zöldségeket teszem bele: répa, paszternák, petrezselyemgyökér, zeller, vöröshagyma héjastól, paradicsom, paprika, krumpli...néha gomba, nem egyformára vágom, hanem ami hamarabb szétfő, azt nagyobban hagyom, mielőtt beleteszem, a leves zsírjára szórok egy kis pirospaprikát, zöldségek bele...továbbra is lefedve legalacsonyabb lángon főzöm


csipekét adok hozzá, amit külön sós vízben főzök meg

2010. jún. 27. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Első vagyok.

Tényleg a krumplit kihagytam :)pedig az fontos!

2010. jún. 27. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!