Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Marcipánnal Vagy fondanttal...

Marcipánnal Vagy fondanttal vonjon be a szülinapi tortát?

Figyelt kérdés
Soha nem dolgoztam még egyikkel sem sem marcipánnal sem fondanttal. Készítettem már tortát de mindig csak krémmel volt bevonva. Most először szeretnék egy szép tortát készíteni amihez be kell hogy vonjam valamivel ami ugyebár Marcipán vagy fondant lehet. Olvastam a neten hogy a Marcipán nagyon drága ezzel ellentétben a fondant jóval olcsóbb majd hogy nem fele annyiba kerül, de ez ugye az összetétel miatt van. Íz világban nem igazán tudom a kettő között a különbséget mivel fondantot még soha nem ettem. Elég jól hangzik hogy olcsóbb de ugye nem tudom hogy mien. Mivel nem is dolgoztam egyik masszával sem nem tudom hogy melyikkel tudnám könnyebben bevonni a szülinapi tortát. Ha valaki tud nekem ebben segíteni akkor az kérem írja le , minden tanácsot szívesen fogadok. Előre is köszönöm a tanácsokat és válaszokat.

2019. jan. 8. 12:59
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
A fondant édes cukor cucc. Dekorálni, tortát bevonni sokkal könnyebb vele, mint marcipánnal. A marcipán ragad, nehezebb színezni, a ragadás miatt pedig nehezebb formázni is. A fondant nem ragad, könnyű színezni és formazni. Ha a könnyűség a cél és ráadásul elso alkalom, akkor én a fondantot ajánlom, az nem egy vagyon, ha végül mégis inkább a kukában végzi.
2019. jan. 8. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
85%
A fondant ajánlom én is. Mézes-cukros-vajas-zselatinos.
2019. jan. 8. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Értem, nagyon köszönöm a válaszokat. Azt esetleg Elárulnátok még nekem hogy mennyire vékonyra nyújtható majd ki a fondantot? Egy 2 mm vagy vastagabbra kell?
2019. jan. 8. 14:00
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Az erőnléteden múlik. Nagyon vékonyra ne csináld, mert elszakítod, ha tapasztalatlan vagy
2019. jan. 8. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!