Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Mennyiért vennétek otthonra...

Mennyiért vennétek otthonra jobb minőségű kést legfeljebb?

Figyelt kérdés

Régi álmom beruházni egy profibb szakácskésre, ami kitart hosszú évekig, mert szeretek sokat sütni-főzni, de sosem voltak jó késeim. Most úgy néz ki, születésnapra meglepem magam.


Nektek mi az, amit még elfogadható árkategóriának tartotok otthonra?



2019. jan. 8. 20:07
 1/8 anonim ***** válasza:
81%

8-10 körül simán lehet kiváló késeket kapni, ami "hosszú" évekig kitart.

(Persze ehhez bánni is tudni kell vele, meg karbantartani is tudni kell)


Ennél komolyabbat fölösleges háztartásba venni. Lehet venni 40-ért is, az háztartási körülmények között nem pár évig tart ki, hanem pár generációt kiszolgál.

2019. jan. 8. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

...megjegyzem, utóbbi kategóriához (mármint egy minőségi kovácsolt acélról beszélek) pláne kell érteni, meg a napi szintű fenéséhez is, meg kell egy profi köszörűs, aki nem úgy áll hozzá mint egy háztartási késhez. Az ilyen is egyre ritkább.


Én évtizedek ipari felhasználása után mondom azt, hogy inkább használok egy nevesebb márka gyengébb, hengerelt acél kését, még ha töredéke ideig is tart. Akkor hamarabb veszek újat, nem számít, hiszen az ár a töredéke volt.

A mindennapokban sokkal több esetben nagyságrendekkel könnyebb vele bánni.


Pl Kovácsolt acél wüsthof-okból már eladtam 4-et, annyira leszoktam a kovácsolt acélról.

2019. jan. 8. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Én kb. 14 ezer forintért vettem olyan 6-8 éve egy Icel márkájú szakácskést. Ha jól emlékszem, ez egy portugál márka.

Nagyon szeretem, és nagyon meg vagyok vele elégedve. Évente egyszer megéleztetem profi köszörűssel, amúgy nagy ritkán fenőkővel én magam áthúzom. Nagyon jól tartja az élét, és nagyon kényelmes vele dolgozni.

2019. jan. 8. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Ja, az icel nem rossz, bár annyival "belekötnék" az előző válaszolóba, hogy érdemesebb egy kést élesen tartani, (tehát akár munka közben többször is élezni, leginkább acéllal, ezt elhagyva már sérülhet annyira az él, hogy utána nem lehet otthon acéllal helyretenni, köszörűshöz kell vinni.


Amúgy most is 4-5 kést váltogatok meló közben, a mostani munkahelyemen kb ennyivel minden munka elvégezhető, és a leggyakrabban szintén egy icelt használok. Ilyet:

[link]

2019. jan. 8. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a tippeket.


Pont, egy kovácsolt acél Wüsthofot vásároltam egyébként, még várok a megérkezésére. Megfogdostam néhány hengereltet is az alacsonyabb árkategóriákból, de végül erre esett a választásom. Ahogy olvastam, nagyon megoszlanak a preferenciák ilyen kések terén.


Természetesen, a karbantartásról tudok, konzultáltam már hozzáértőbb ismerősökkel is.


Mivel foglalkozol, 76%-os, szakács vagy?

2019. jan. 8. 20:36
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
igen
2019. jan. 8. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
65%
200-250 ezer max.
2019. jan. 8. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Az én Icelem ilyen:

[link]

Kicsit drágább lett, mióta én vettem, de tényleg nagyon jól használható.

2019. jan. 8. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!