Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » 500grammos sárgaborsóból...

500grammos sárgaborsóból mennyit áztassak be, ha 2 napig enném egyedül?

Figyelt kérdés
Az egészet,vagy elég a fele ? Csak kenyérrel enném,nincs hozzá feltét,nem tudom mennyire sok ha az egész zacskóval megcsinálom.És az se baj ha marad pici a 3.napra is.
2019. jan. 24. 16:13
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
40%

Hát ez sajnos elég messze esik egy SI mértékegységrendszertől, hogy 2 napig egyedül. :D


Napi 1-szer, 3-szor, 5-ször?

Egyáltalán miről beszélünk, gondolom főzelékről. :)


Na hogy valamit mondjak is amivel kezdeni tudsz valamit, száraz hüvelyesekből (amennyiben 1 adag fél litert jelent) kb 7-8 dekát szoktunk számolni szárazon, adagonként.

Nagyjából duplájára dagadnak, de a sárgaborsó főzés közben eléggé szétmegy, ráadásul másnapra hajlamos sűrűsödésre, ami alaplével húzható egy kicsit, szóval kb 6-7 dekát számolnék adagonként. Tehát az elkészült étel fél literjére.

2019. jan. 24. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
32%
...úgyhogy ha csak a felét áztatod be, akkor is tudsz belőle enni 4× fél literes mennyiséget.
2019. jan. 24. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
32%
kb
2019. jan. 24. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
52%

Mi ketten párommal 500g-ot 2x-i ebédre +feltét simán megeszünk.

Tehá egymagadra 3 napra feltét nélkül simán megfőzheted az egészet.

2019. jan. 24. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Nem kalória,meg ilyesmik miatt kérdeztem,hanem azért mert nagyon nincs más kaja itthon,és be kell ezt osztanom 2-3 napra,de nem akarom hogy pocsékba menjen egy része,mert megromlik a hűtőben.Amúgy főzeléket csinálok belőle,igen.
2019. jan. 24. 17:25
 6/12 anonim ***** válasza:
Készítsd el a felét, és ha nem elég, még mindig megfőzheted a másik felét is, de így biztosan nem fog rád romlani.
2019. jan. 24. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Soha nem áztatom be, meleg vízzel egy szűrőben átmosom. Nyugodtan főzd meg mind, nem lesz abból olyan rengeteg.
2019. jan. 24. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
A zacsiban levő borsónak kb. az egyharmada is bőven elég 1 főnek 2 evésre!
2019. jan. 25. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Attól függ,ki mennyit eszik :) Amúgy a felénél többet öntöttem bele,most fő,lehet hogy mehetett volna bele az egész is,mert azért nem olyan sok ránézésre :) Beáztattam azért előtte reggel.
2019. jan. 25. 19:38
 10/12 anonim ***** válasza:

7-es vagyok!

Mondtam hogy 500g nem sok. Én nem szeretem, de szoktam főzni a családnak. 500g borsóból szoktam én is csinálni, a párom eszik belőle egy púpos tányérral, a 4 és 8 éves lányom is egy-egy tányérral, és már csak a tálat kell elmosogatnom. Nagyon gyorsan szétfő arra vigyázz.

2019. jan. 25. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!