Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Finom kaja, amit könnyen el...

Finom kaja, amit könnyen el tudok készíteni egyedül? 17/f

Figyelt kérdés
Ebédet csinálnák magamnak, de egyenlőre halvány fogalmam sincs minek és hogy kezdjek neki.

2016. júl. 6. 09:58
 1/7 anonim ***** válasza:

1. NEKED milyen étel a finom? Legalább pár példát sorolj fel, mert ami nekem ízlik, az neked lehet az ehetetlen kategória is.


2. Mi van otthon, amiböl tudsz valamit készíteni?


3. Mennyire tudsz fözni, csanáltál már valamit (felsorolás), vagy a tea és fött tojás szinten állsz?

2016. júl. 6. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

A káposztán és a brokkolin kívül mindent megeszek.

Ha valami hozzávaló nincs itthon elmegyek üzletbe (itt van a sarkon), hát főztem már zacskós levest, azon kívül mást nem...

2016. júl. 6. 10:04
 3/7 anonim ***** válasza:
60%

spagetti,tükör tojás,rántotta

ha én el tudom készíteni sztm te is :D

13/l

2016. júl. 6. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
76%

Virslit is tudsz főzni, ha sütni akarod akkor előtte pár helyen csinálj rajta egy-egy bevágást keresztbe. Majd sülés közben ott egy kicsit szétnyílik, és alakra olyan lesz, mint a kakastaréj.

Mellé a tükörtojás, gondolom az nem okoz gondot, és ha már idáig eljutottál, pár szem krumplit is tudsz sütni.


Komplett, egyszerű, olcsó, finom ebéd. Kovászos uborka, vagy bármi más saláta finom hozzá.


Egyébként, ha bármi egyszerű kajára megéhezel, pl. paprikás krumpli, rakott krumpli, hasonlók... beírod a google-ba, de akár az itteni keresőbe (jobb felső sarok) és egész biztosan kismillió receptet fogsz hozzá találni.

2016. júl. 6. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:
100%
Én megszeretném a kérdezőnek köszönni a kérdést, hiszen én is hasonló problémában szenvedek. :D
2016. júl. 6. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Lecsó, akár tojással, akár kolbásszal
2016. júl. 6. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Szia !

Igen, a lecsó jó ötlet !

Ha csak Magadnak készíted, két zöldpaprika, két közepes paradicsom, egy kis fej vöröshagyma, egy pár virsli, 2 tojás, egy-két evőkanál olaj, egy kávéskanál őrölt pirospaprika szükséges hozzá, és só, ízlés szerint.

Kóstolni !

A hagymát apró kockákra vágod, az olajban megdinszteled, / alsó lángon pirítod, nem szabad megégnie !/ rá a pirospaprika, keverés, rögtön utána a feldarabolt paprika és paradicsom, jöhet egy pici víz, forrás után takarékon főzöd öt percig.

Ha nem szereted megenni, a paradicsom héját lehúzhatod, úgy, hogy forró víz alá tartod egy pillanatra, így könnyen eltávolítható.

A paprikát lehet szeletekre vágni, de "göndörre" is, azaz a csúcsánál elkezdve folyamatosan a csumája felé haladva körbe-körbe.

Beleteszed a karikákra vágott virslit vagy kolbászt, debrecenit is lehet, egy-két percig főzöd kevergetés után, majd erre jöhet a felvert tojás, hagyod két percig a lecsó tetején, majd csak ezután kevered össze az egészet és még párolod két percig.

Kevergesd, hogy a tojás ne ragadjon az edény aljára !

A lecsó finom rizzsel vagy tarhonyával is.

A rizzsel kiadósabb, akkor nem kell tojás hozzá.

Egy konyhakész, zacskós rizs elég ehhez a mennyiséghez.

Először tedd fel forrni a vizet, ha forr, sózd meg, majd ebbe tedd bele a zacskós riszt, és a dobozon feltüntetett percig főzd, takarékon. A főzési idő általában 16-18 perc szokott lenni, ezért a rizst tedd fel először, és addigra pont készen lesz, ameddig a lecsóval is elkészülsz.

Ilyenkor egy kicsit bővebb szafttal is főzheted a lecsót, önts hozzá egy pici vizet, ha a zöldségek nem eresztenének elég levet !

Tálalás előtt közvetlenül keverd össze a rizst és a lecsót, de úgy is tálalhatod, hogy a tányéron a rizst külön adagolod, és mellé teszed a lecsót.

Ha így készíted, két embernek is elég lesz ez a mennyiség.


/A pontjaimat a házi feladat kérdéseknél gyűjtöttem, persze régen gyakorló háziasszony vagyok !/

2016. júl. 6. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!