Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Ha egyedül élek, érdemesebb...

Ha egyedül élek, érdemesebb nagy kiszerelésben vásárolni?

Figyelt kérdés
2017. ápr. 1. 20:48
 1/7 anonim ***** válasza:
89%

szerintem minden esetben érdemesebb nagy kiszerelésben vásárolni.

én is egyedül élek, de mindenből nagy csomagosat veszek.

nem tudom mire gondolsz konkrétan, de wc papírt is 16 vagy 20 tekercseset veszek, jóval olcsóbbra jön ki mint a kiscsomagos. és enni nem kér.

trappistát is nagyot veszek mindig pl.

2017. ápr. 1. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Attól függ, hogy mit?

Ha nagy kiszerelésű és nem romlandó, akkor anyagilag mindenképpen érdemes nagyobb kiszerelésűt venni - hiszen a csomagolóanyagot külön megfizettetik velünk.

De ha romlandót veszel nagy kiszerelésben és nem tudod időben elfogyasztani vagy lefagyasztani, akkor ugyanott vagy, "ahol a part szakad" - hiszen akkor ki kell dobni...

2017. ápr. 1. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
87%
Mindennek a kilónkénti, literenkénti stb árát kell nézni.
2017. ápr. 1. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Ha tudod szállítani, tárolni és olcsóbbra jön úgy ki, akkor igen.

Ha egyszerre vásárolsz hosszabb időre, azzal időt és benzinpénzt is spórolsz.

2017. ápr. 1. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Ahogy a többiek írják: ha a nagy kiszerelésű olcsóbb, és nem romlandó, akkor azt érdemes megvenni. A múltkor 5 kilós lisztet vettem, mert úgy olcsóbb volt. Amikor elfogyott, akkor a kilós volt akciós, így abból vettem több zacskóval.

Mindig az egységárat kell nézni.

2017. ápr. 1. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
69%

Nemcsak az árát, a szavatosságát is nézni kell.


Én pl. nagyon hiányolom, hogy nem lehet kisebb kiszerelésű búzadarát, lisztet, cukrot venni. Annyira keveset használok ezekből, hogy volt már úgy, hogy lisztet-búzadarát ki kellett dobnom. De amikor az étolajból 5 literes kiszerelés van, vagy a citromléből a literes, másfél literes...


Az akciós húsokból is csak annyit veszek egyszerre, ami max. 2-3 főzésre elég, több hónapig minek tartogatni, amikor a következő héten egy másik üzletben már másik fajta húsból lehet akciósan vásárolni...


De hát mindenki másként csinálja! :))

2017. ápr. 2. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
52%

#6-os vagyok:

...kiakadok, amikor nem kapok valamiből kisebb kiszerelést.

2017. ápr. 2. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!