Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » 1 kg lapockából mi finomat...

1 kg lapockából mi finomat lehetne csinálni?

Figyelt kérdés
Húsételeteket légy szíves írjatok, esetleg linkeljetek receptet, ha lehetséges. Köszönöm

2019. jan. 26. 15:41
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
amatőr szinten tudok csak főzni :)
2019. jan. 26. 15:41
 2/11 anonim ***** válasza:
95%

Paprikás tejfölös szelet



Hozzávalók:


1 kg sertéshús,

2 dkg só,

15 dkg zsír,

5 dkg vöröshagyma,

1 csomó petrezselyem,

pirospaprika,

1 db Tv paprika, 1 db paradicsom (télen 1 merőkanál lecsó)

2 dl tejföl,

5 dkg liszt


Paprikás tejfölös szelet készítése :


A hússzeleteket kiveregetjük, megsózzuk, és lisztbe mártva forró zsírban hirtelen kisütjük, és egy tálra rakjuk.


A kisütött hús zsírjában megfuttatjuk a hagymát, hozzáadjuk a finomra vágott petrezselymet és pirospaprikát, egy kevés forró vízzel fölengedjük, a szeleteket visszarakjuk, és kis lángon, rázogatással, puhára pároljuk.


Amikor félpuha, hozzáadjuk a lecsót, és tovább pároljuk, amíg megpuhul.


Ekkor ráöntjük a tejfölt, átforraljuk és kifőtt tésztával tálaljuk .

2019. jan. 26. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

- ha ledarálod: fasírozott, stefánia, rakott káposztába, töltött paprikába, töltött káposztába, paradicsomos húsgombóc, ragu leves, rizi-bizi,

- ha felkockázod: pörkölt, brassói, rizses hús, gulyás leves, babgulyás,

- szeletelve: rántva, natúr sütve, hamis vadas (= az eredeti marhaszeletből!)

- egészben sütve, fűszerezve, beirdalva,


Net-en kismillió linket találsz, csak írd be a kaja nevét a keresőbe!!!

2019. jan. 26. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem 3/3 tökéletesen leírta a lehetőségeket. A többi rajtad múlik.
2019. jan. 26. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
58%

"hamis vadas (= az eredeti marhaszeletből!)"


A még annál is eredetibb vadból!

2019. jan. 26. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Tenyleg jol leirta #3, de koszonom, johet meg, majd innen mindig szerzek otleteket :)
2019. jan. 26. 16:52
 7/11 anonim ***** válasza:
74%

5-ös!

Őszintén! Ez soha az életben eszembe nem jutott volna. De a neve szerint a mártás a vadas, és nem a hús!!!

2019. jan. 26. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

3-as vagyok!

Azt még nem írtam:

ha csíkokra vágom, akkor lisztbe forgatva hirtelen kisütöm serpenyőben, bő olajban/zsírban. Kiszedem, félreteszem.

Csinálok egy lecsó alapot: hagymát, zöldpaprikát dinsztelek, majd belekockázok pár szem paradicsomot, és amikor már félig az is megpárolódott (= kezd a haja kunkorodni!), akkor a csíkokra szelt sültet beleforgatom és az egészet összeforralom. Főtt rizs, tészta a köret.


Ha nem ezt a lecsó-alapot készítem, hanem a sajtos-tejfölös mártást: pici vajat melegítek. 1-2 evőkanál tejfölbe reszelt sajtot + kb. 1 evőkanál lisztet (pici vízzel) símára keverek, ezt bele a felmelegített vajba, kavarni, kavarni, kavarni, amikor sűrűsödik még egy kis vízzel hígítani, utána mehet bele a sült hús...


Ha nem sajtos-tejfölös, hanem tejfölös-fokhagymás, akkor értelemszerű, hogy a sajt helyett zúzott fokhagyma megy a tejfölbe...

2019. jan. 26. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

De jó, hogy említette valaki a vadast, van a fagyasztóba szarvascomb, meg vaddisznó is, vadast csinàlok valamelyik nap.

Ritkàn szoktam, mert a kislànyom nem rajong a vadas màrtàsàért, de a vadhúsokat szereti.


Én a lapockàt csak daràlva szoktam felhasznàlni, mi pörköltként nagyon zsírosnak talàljuk, de Kérdező ha te szereted, akkor a lecsós szelet jó ötlet, szoktam csinàlni, igaz combból, de lehet lapockàból is.

2019. jan. 26. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Az egyben sült lapocka sokféleképpen elkészíthető itt van néhány recept.

[link]


[link]


[link]

2019. febr. 3. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!