Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » A hagymás rostélyos menő...

A hagymás rostélyos menő éttermi kajának számított a múltban, vagy otthon is megcsinálták?

Figyelt kérdés
2019. jan. 30. 22:59
1 2
 1/13 Napsi2019 válasza:
59%

Attól függ, mikori múltra gondolsz. Apámék szerint a 70-es, 80-as években nem is nagyon volt más az étlapon ezen kívül :)))

Otthon is meg lehet csinálni állítólag, de így a neve alapján nagyon büdös lesz a konyhád :)))

2019. jan. 30. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
92%

Én sem értem mire fel jutott eszedbe épp a hagymás rostélyos, de írok egy példát.

Valahol olvastam, régen a homár sokkal elterjedtebb volt mint ma, és nem számított annyira exkluzív ételnek, és nem is volt arany árban.

A hagymás rostélyos szerintem pont egy viszonylag egyszerű étel, és régen sokkal hétköznapibb lehetett. Sok jó hangzású étel szerepel manapság az étlapokon, amit házi konyhából vettek át. Lassan így járunk a húslevessel is, mert manapság már egyre kevesebben készítenek otthon húslevest, mert nem tudják hogyan kell ,vagy hogy lesz jó és a kuriózum kategóriában szerepel majd az étlapon.

2019. jan. 31. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
49%
Valódi hagymás rostélyos nagyon ritkán szerepelt az éttermek étlapján. Valamilyen oknál fogva, a paprikás krumplit adták ezen a címen. De megfelelő marhahúsból otthon is lehet készíteni.
2019. jan. 31. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
80%
79-es évek, elég sokat jártunk az Ádám sörözőbe. Rántott hús, brassói, cigánypecsenye, hagymás rostélyos és előételnek tatár. Akkor még nem volt sült banán és társai.
2019. jan. 31. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
89%
A 70-80-as években nálunk rendszeresen volt hagymás rostélyos, nagyon szerettük. (A konyha NEM bűzlött a hagymától, ezek szerint pörköltet se lehetne főzni!)
2019. jan. 31. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
12%
Pörkölt főzéskor is minden a hagymától bűzlik, ezt elég indokolatlan dolog tagadni.
2019. jan. 31. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
77%

A ‚buzlik‘ szo azert tulzas, ha van paraelszivo illetve rendes szelloztetes es nem 20nm az a lakas..

amugy a kerdes eleg ertelmetlen.

2019. jan. 31. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

"Valódi hagymás rostélyos nagyon ritkán szerepelt az éttermek étlapján. Valamilyen oknál fogva, a paprikás krumplit adták ezen a címen. "


Ebben tévedsz, a oaorikás krumplit SERPENYÖS rostélyos néven forgalmazzák!

2019. jan. 31. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
96%

Mikori időkre gondolsz?


A kádári években pl. gyakran szerepelt az éttermek választékában ez:

csem. sert. sült, pár. kép. pir. burg. A megfejtést rád bízom.


A hagymás rostélyos egyszerű ételnek tűnik (az is), de van vele egy bibi. A marhahús drágaságát nem ellensúlyozza az olcsó veres hagyma. Ezért nem volt tömegesen jelent az éttermekben, a III. osztályon szinte soha.

Stefánia, rántott hús, apró húsok inkább.


Menőnek egyik sem számított. Menő kaja otthon, vasárnap a paprikás csirke, nokedli (galuskával is jó, de a nokedli finomabb :-) ), uborka salátával.


Az éttermi étkezés a nem piaci, nyomott árak miatt nem volt olyan ritka, de nem voltak menő helyek igazán. Pesten a Gundel, a Gellért Szálló Étterme, Debrecenben az Arany Bika étterme, s még pár úribb hely volt.


De pl. a Hármashatárhegyi étterem a maga fantasztikus panorámájával filléres mulatság volt.

Nem emlékszem felkapott kajákra, amire ma menőként tekintenénk. De lehet már szenilis vagyok.


A paprikás krumplinak semmi köze nincs a hagymás rostélyoshoz. A serpenyős rostélyos körete sok minden lehet, akár paprikás krumpli isten, de nem írtál a krumplira, hogy az hús lenne.

2019. jan. 31. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
1950-es évekre gondoltam
2019. jan. 31. 12:25
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!