Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » A hagymás rostélyos menő...

A hagymás rostélyos menő éttermi kajának számított a múltban, vagy otthon is megcsinálták?

Figyelt kérdés
2019. jan. 30. 22:59
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
100%

50-es évekre? Nem láttad a tanú című filmet? Dezsőnek meg kell halnia!

Akkoriban az emberek örültek, ha nem tartóztatták le őket bármiért. Étterembe sem nagyon jártak.

Tudod a régi kocsmák miért tűntek el akkoriban, s vette át a helyüket a talponálló?

A kocsmában az emberek beszélgetnek. Ha beszélgetnek, akkor politizálnak. Ha politizálnak, akkor esetleg még kisütik, hogy nekik ez nem jó, más főnököket akarnak. Puskával.

2019. jan. 31. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
100%

Nem pont étterem, de az ötvenes évekre jellemző, helytörténeti könyvből idézek (én tördeltem anno, s szemembe ötlött ez:

– XY hentest letartóztatták kulák származása miatt

– kb. egy évvel később: panaszolja a lakosság, hogy nem lehet húst kapni?


Én: hát nem kellett volna elvinni a hentes!

2019. jan. 31. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
100%

12.! Ezt a sztorit már egyszer elsütötted ebben a kategóriában, emlékszem rá, akkor is tetszett. :)

Kérdezőnek: A hagymás rostélyos akkor is és most is finom ételnek számított, bár talán egyszer ettem, és nem azért, mert nem ízlett volna. Abban igazad van, hogy többnyire éttermekben ették, otthon nem nagyon készítették az átlagemberek abban az időben, mert jó, ha volt krumpli, liszt, kenyér, sertés, csirke. Otthon átlagos ételeket sütöttek-főztek. Amikor étterembe mentek, ott választották. Ez olyan, mint most a pacal. Ha enni akarsz, elmész egy étterembe, mert otthon nem hiszem, hogy sokan bajlódnának a "frottír törölközővel".

2019. jan. 31. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!