Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Eritritet vagy xilitet szerete...

Eritritet vagy xilitet szereted jobban, illesztve fogyasztod inkább?

Figyelt kérdés
Mik a tapasztalataid?

2019. febr. 19. 11:12
 1/7 anonim válasza:
88%
Xilitet egyáltalán nem mert hasmenést okoz. Eritritet nem szeretem. Most eritrit+stevia keveréket hasznalok, nem érzek mellékízét, édesebb mknt a répacukor ezért kevesebb kell belőle, bírja a hőt...csak pozitiv tapasztalatom van.
2019. febr. 19. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
68%

Xilit nálam is kilőve a hasmars miatt.

Eritritolt használok.

2019. febr. 19. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
68%
Szerencsére nekem egyik sem okoz gondot. Mindkettőt egyformán használom, amit éppen kapni.
2019. febr. 19. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
50%
egyiket sem hagyományos cukrot ,abbol sem sokat.ezektől cukorpotloktol csak hasam fáj.
2019. febr. 20. 05:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
64%
Egyiket sem. Eritritet vettem, de mindig rosszul vagyok tőle, így felhagytam vele.
2019. febr. 20. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
51%
Szerintem mindkettőnek borzalmas íze van, számomra élvezhetetlenné teszik az ételt. Úgyhogy egyedül a maltitol, aminek legalább egyezik az íze a cukorral és az ételekben is ugyanúgy viselkedik, azaz rendesen olvad, karamellizálódik stb., így süteményekben is használhatom.
2019. dec. 4. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Eritritet. A xilittől már a legkisebb mennyiségben is megy a hasam. Az eritrittől is néha.
2020. jan. 18. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!