Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Milyen egyszerű gyorsan...

Milyen egyszerű gyorsan elkészíthető ételeket csináltok, ha nincs időtök/kedvetek?

Figyelt kérdés
soroljatok ilyesmiket légyszi
2019. febr. 22. 06:59
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
82%

Kiveszem a fagyasztóból a marhapörköltet és kész van.

Mert olyan nálam nincs hogy sose legyen időm.

Amikor meg van időm akkor elkészítek sok mindent és nincs ilyen problémám.

2019. febr. 22. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Vagy az elsőhöz hasonlóan kiveszek valami fagyasztottat, ha olyasmit főzök, ami jól fagyasztható, szinte mindig 1-2 adagot teszek el belőle. Tegnap ettem meg az utolsó adag töltött káposztát.

Vagy: van párológépem, egy zacskó fagyasztott zöldséget beleteszek, ez 20 perc alatt magától megpárolódik, nem kell mellette állni, közben lehet mást csinálni. Dobozban hűtőbe teszem, és 2-3 napig eszek belőle: vagy serpenyőben tojást ráütök, és zöldséges tojásrántotta, vagy majonézt és joghurtot teszek rá, és zöldségsaláta, vagy egy szelet halat vagy csirkemellet kisütök, és párolt zöldséggel megeszem.

Illetve veszek a boltban zacskós, előre csomagolt salátakeveréket, lejárat előtti napon 40%-os árengedmény van rá, s ha aznap vagy másnap megeszed, semmi baja. Szintén tojással, joghurtos öntettel vagy egy szelet hússal, hallal.

Ezek mind elkészülnek kb. 10 perc alatt, és még egészségesek is.

2019. febr. 22. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
20%
Nekem soha nincs kedvem és türelmem főzni, úgyhogy vagy a férjem főz, vagy rendelünk. Egy tejbegrízt még hajlandó vagyok elkészíteni, az max. 10 perc.
2019. febr. 22. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Sokat vagyok egyedül, mert a férjem most külföldön dolgozik, így sokszor nem csak időhiány miatt nem merülök bele komolyabb főzőcskébe.

-A legegyszerűbb az, amikor megveszem a gyorsfagyasztott, panírozott csirkecombot, amit csak be kell tolni a sütőbe. Sütőpapírt teszek alá, így a mosogatás is egyszerűbb. Esetleg készítek mellé krumplipürét.

-Maradva a sütésnél, a másik gyakori nálam a mézes-mázas csirkeszárny. Sózva, borsozva lefektetem a szárnyakat a tepsibe, alufóliával letakarom, és míg sül, kikeverem a mázat. egy nagyobb bögrében keverek fele fele arányban mustárt és mézet, adok hozzá egy kis worchester szószt. Ha bírod az édes-csípős egyveleget, lehet tenni bele csili szószt is, vagy erős pistát. Ha már bele megy a villa a húsba, leveszem a fóliát, megkenem a keverékkel és így sütöm még míg rá nem pirul. Nagyon gyorsan megvan, mert a szárny gyorsan megsül. Csak kenyérrel majszolom.

-Termelői piacról vásárolt hurka nálam mindig van a fagyasztóban, azt is előkapom ha nincs kedvem főzőcskézni. Fagyosan is be lehet tenni alacsony hőfokon, csak mikor már enged, hústűvel kicsit meg kell szurkálni.

-Aztán ott van még a főzelékek tárháza. Bármilyen főzelék gyorsan megvan egy kis sült kolbásszal, vagy sült virslivel.

2019. febr. 22. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
#4 voltam. Még annyi, hogy ha van időm főzni, akkor mindig kerül a fagyasztóba kisebb éthordókban egy kis pörkölt, leves, bármi ami fagyasztható. Annál gyorsabb tényleg nincs, mikor csak előveszed és kimelegíted.
2019. febr. 22. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Ha ebédről van szó akkor általában egyszerű Rántott, vagy paradicsomlevest. És valamilyen tészta ételt, túrós-, sajtos-, tojásos-, grízes tésztát. Ezek annyi idő alatt elkészülnek, amíg felforr a víz.

Ha ennél is kevesebb időm van akkor jön a tojásrántotta, ami pillanatok alatt készen van.

2019. febr. 22. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

A legtöbb leves percek alatt kész.

Tojás-, paradicsom-, krumpli-, zöldségleves.

A kedvencünk a tárkonyos raguleves. Egy csirkemellet felkockázok, vajon megpárolom, bors, gyömbér, felöntöm vízzel. Teszek vele egy kis zacskó vegyes fagyasztott zöldségkeveréket, és egy leveskockát. Mikor 2-3 perce fő, akkor csigatésztát dobok bele, és 8 perc alatt készre fő. A végén teszek bele tárkonyt és 2 dl főzőtejszínt. Kb. 15 perc alatt elkészül, és nagyon laktató.

Mi szeretjük a mirelit pogácsákat is. Egy csomaggal bedobok a sütőbe, mire kész, addigra megvan a leves.

A tészták is hamar elkészülnek, és végtelen számú variáció van. Mire kifő, addig egy szószt is lehet csinálni. Gyors tonhalas (konzervből), bolognai, carbonara, tészta saláta (maradék sült húst is lehet hozzá tenni), vagy egy kis túró, tejföl és pirított szalonna.

2019. febr. 22. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Tésztaételek. A legtöbb szósz elkészül addig, míg a tészta kifő. Vagy ha nagyon gyorsat szeretnék, veszek egy üveg pestot, ráborítom a tésztára, reszelek rá sajtot, és ennyi.
2019. febr. 22. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Főzelékeket (krumpli, lencse, tök, spenót), vagy tésztát (bolognai, carbonara), vagy pizzát.
2019. febr. 22. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
85%

Örök sláger a paradicsomszószos tészta.

Paradicsomszósz összerottyantva fűszerekkel (oregánó, bazsalikom, kakukkfű, bors, só) a gázon, ez kb. 5 perc, közben spagetti tészta kifőzése, kb. 15-20 perc, + valami sajt a tetejére, én mondjuk camembert sajtot szoktam.

2019. febr. 22. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!