Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Hogy hívjàk ezt a süteményt?

Hogy hívjàk ezt a süteményt?

Figyelt kérdés

Még gyerekkoromban a mamám sütötte nekem, de sajnos nem tudom a nevét és így nem találom a receptet se.

Arra emlékszem, hogy egy jénaiban volt megsütve és abból vágta nekem a mama a “kockákat”, mintha piskóta lenne, de ez tojásból volt! Olyan állaga volt mint a rántottának és édes volt. Tésztája talán nem is volt, de ez nem biztos.

Ebből felismeri valaki?


2019. márc. 15. 14:26
1 2
 1/17 anonim válasza:
100%
Csak megjegyezném, a piskóta is tojásból van. Sajnos a leírás alapján nem ugrik be semmi.
2019. márc. 15. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Tudom, hogy összetevője a piskótának a tojás, de itt csak a tojás volt :) Kinézetre is kicsit rántottás volt
2019. márc. 15. 14:35
 3/17 anonim válasza:
100%
Fogalmam nincs. mi leget az, de most már engem is érdekel. Tarkedli/talkedli biztos nem?
2019. márc. 15. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
Sajnos nem :/
2019. márc. 15. 14:41
 5/17 anonim ***** válasza:
100%
tejes pite?
2019. márc. 15. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%

Sokat segítene, ha elmondanád, hogy mi volt még benne, mert nem hiszem, hogy csak egy édes, sült tojásmassza lett volna. mert nagyjából azt nevezik piskótának.

Bár ez nem "rántotta", de ezt(is) szokták kockázni jénaiból:)

Máglyarakás:

[link]

2019. márc. 15. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%

Igaza van az 5-nek, tejespite lesz az. Annak van rántotta feelingje.

[link]

2019. márc. 15. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%

Nekem így kapásból a francia tejespite ugrott be, de gyümölcs is szokott benne lenni: [link]


(Illetve a rizskoch de abban ugye rizs van.)

2019. márc. 15. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:

Sajnos tényleg alig emlékszem rá, hisz kisgyerek voltam még. :)

A “tojásrántotta” össze volt keverve még fodros kocka tésztával. A süti teteje aranybarnára volt sülve, egyébként pedig sárgás-fehéres színű volt.


A tejes pite néhány -recepthez mellékelt- képen tényleg hasonlít rá, köszönöm. Megsütöm a hétvégén, az ízéről biztos felismerem. :)

2019. márc. 15. 18:21
 10/17 anonim ***** válasza:
100%

#9

Na látod, ez már komoly segítség volt!

Ami tésztával (recept szerint cérnával vagy metélttel) van összekeverve, az a VARGABÉLES!

Azért mert a mamid másmilyennel készítette, az még bizony az!:)

[link]

(Mazsolával, vagy anélkül, ki hogy szereti)

2019. márc. 15. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!