Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Meddig kell főzni a csiperkét...

Meddig kell főzni a csiperkét gombapörköltnek?

Figyelt kérdés

Van aki azt mondta, hogy miután a levét kidobta még egy negyedórát, de van aki másfél óráról beszél.

Melyik az igazi?


2019. márc. 18. 13:05
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
95%

Másfél óráig?! Ennyi idő alatt még egy marhapörkölt is megfő szinte. 20 perc bőven elég, mert utána már csak keményedik.

A csiperkének nincs túl intenzív íze, sok hagyma felaprítva, és fűszerezd bőven. Finom lesz. Maga a gomba 20 perc alatt megpuhul.

2019. márc. 18. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Ja még annyit, mert hajlamos vagyok hamarabb elküldeni a válaszom: egyszer vettem laskát. Melegszendvics-alapot csináltam, de mivel eleve rágósabb, még főztem, még főztem, és minél tovább főztem-pirítottam, még keményebb lett. Innen (is) gondolom, hogy másfél óra baromi sok.

A lényeg, hogy csiperkének bőven elég 20 perc.

2019. márc. 18. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
15-20 perc elég, ha esetleg konzervet főzöl, még annyi ideig sem kell főzni.
2019. márc. 18. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Akkor már készen is van!

Nagyon köszönöm a segítségeteket!<3

2019. márc. 18. 13:44
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Finom lett? Jó étvágyat hozzá!
2019. márc. 18. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
15 perc valóban elég.
2019. márc. 18. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Max 10-15 perc, a csiperke akár nyersen is fogyasztható lenne.


Valaki írta laska-gondja volt, a laskának csak a kalapját esszük(tönkje kuka) ami puha-lemezes ugyanúgy max 15perc elég neki és nem is esik össze annyira, mint a csiperke.

Én ha nagyon ráérek a tönköt kuktában megfőzöm 1 óra alatt, utána aprítógépben fűszerekkel tejföllel szendvicskrémet csinálok belőle. De csak ha nagyon szép a tönk rész is és nagyon ráérek.:)

2019. márc. 18. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

#5

Nagyon finom lett!:)Köszönöm!


És akik azóta írtak, hogy tömtem magam a pörivel, nekik is nagyon köszönöm!

2019. márc. 18. 14:42
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
#7 Jó ötletet adtál, eddig én is kidobtam a tönköt, de a kuktás megoldással hasznosítható. Köszi, remek ötlet.
2019. márc. 18. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Köszi 7-es! Én írtam a laskagondot. Nem volt rajta a tönk, levágtam, amúgy sem frissen szedett piaci laska volt, hanem "hiper-szuper marketben" vett műanyag dobozos vákumcsomagolva. Olyan lett, mint a gumi, és nem a tönkjétől.:)) Soha többet nem veszek melegszendvicsnek laskát. Jó arra a csiperke. Nagyon szeretjük a gombát mi is minden formájában. De a laskával akkor jól megjártam.:) Kérdező! Örülök, hogy tudtunk segíteni, bár nem tudom, ki volt az az elvetemült, aki neked másfél órát javasolt.:D
2019. márc. 18. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!