Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Itthon miért a rossz minőségű...

Itthon miért a rossz minőségű táplálkozásra nevelik az embereket?

Figyelt kérdés

Tömik magukba a chipset, csokit, cukros üditőket. Sok gyerek elhízott, cukorbeteg. Sportolni minek, az kínszenvedés.


Rengeteg felnőtt a táplálkozás és az emberi test alapjaival sincs képben.


Ez igénytelenség vagy miért alakult így?



2019. márc. 25. 12:56
1 2
 1/13 anonim válasza:
24%
Kitudja
2019. márc. 25. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
90%

Egyrészt sok szülőt sem tanítottak erre.

Másrészt megváltozott a világ. Amikor én voltam gyerek, nem volt otthon chips meg csoki. Nem is ettünk naponta. Alkalmakra vettünk csak üdítőt és sütöttünk valamit.

Ez a viszonylagos jó lét. Még sok szegényebb család is naponta viszi haza az üdítőt, csokit, chipset a gyereknek. Mi még úgy jártunk boltba, hogy ki volt pontosan számolva, hogy mennyit lehet költeni :)

Sokaknál ez jutalmazási eszköz is. Vagy legalább addig is csendben van a gyerek és nem hisztizik, amíg megkap mindent, amit akar. Mert nemcsak a nasival van így. Egyre inkább mindenben a gyerek akarata érvényesül és a szülő nem nevel, nem korlátoz.

2019. márc. 25. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
84%
Ami a tévében neten látható az a buli, a hasznos amit a szülők csinálnak égő . Másrészt unatkozó emberek egyéb plusz bajok miatt tömik magukat isznak , élményt keresve . Legtöbb háztartás menza étkezde zsíros ötlettelen csak kalóriás . Cukros főzelékek mártások ....
2019. márc. 25. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
A sportról meg csak annyit, hogy amíg a testnevelés órák 99%-a arról szól, hogy hogyan utáltassuk meg a mozgást a gyerekkel, meg amíg a tesitanárok 99%-a elmebeteg állat, addig nincs mit várni. Utáltam én is gyerekkoromban a tesi órákat, és ezáltal a sporthoz sem lett semmi közöm, bár mozogni szerettem. Felnőttként kezdem el rendszeresen sportolni, és érdekes módon most szeretem, így hogy senki sem szívat és nem ordibál velem, mint órákon :D
2019. márc. 25. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Talán azzal kéne kezdeni az evéskultúrát, hogy megteremtik a békés, nyugodt feltételeket hozzá. Ebben az idegbeteg, frusztrált világban, sokan örülnek, ha délután ötkor megreggeliznek, azaz ész nélkül magukba tömnek valami vackot futólépésben, mocskos kézzel a kipufogógázos utcán... Ugyan, hol van ez a világ attól, amikor a filmekben verőfényes reggel 9 órakor asztalnál ül körben a család, a papa halál nyugalomban olvassa az újságot, stb... Nekem is az életem első 30 éve olyan gyomorideggel telt el, hogy napközben enni se tudtam, mert úgyis kijött volna rögtön. Nemhogy mit...
2019. márc. 25. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
40%

Mert anyuci örül , ha eszik a gyerek. Valahol ma is az lehet a köztudatban, hogy minél dagadtabb, annál egészségesebb.

Mert ugye aki vékony, szálkás, az anorexiàs, girhes, beteg...

2019. márc. 25. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
83%

Mo-n az emberek iszonyat befolyásolható emberek.


Pont ezt használta ki Norbi diéta is. Hogy ehetsz amit akarsz, csak vedd meg az ö terméküket. Zabálj, de legyen az mindenféle mentes mert abból annyit ehetsz amennyit akarsz.


Pedig ugye ez nem igaz. Pl egy cukor mentes joghurt tele van zsirral. EGy zsír csökkentett joghurtból sem lehet tele zabálni magát az embernek...


Vagy is az embereknek azt kellene felfogni, hogy a kevés de magas minöségü ételt kellene enni. Ès akkor az lehet egy jó tejszines, cukros dolog is, csak ne egyen sokat belöle.

Pl chipssel semmi baj nincsen, ha jön egy parti és az emebr ott eszeget belöle. Jön egy szülinap vagy csak vasárnap délután egy szelet süti. De nem minden nap chips és süti.


Èn külföldön élek itt negyed annyi "diétás" hülyeség van a boltokba és még sincs annyi elhízott ember. Az oviban, iskolába legtöbb helyen nincsen tízorai a gyerekeknek vinniük kell a tízorait, de tilos édeset vinni.

Az utolsó éves ovisoknak külön táplálkozási beszélgetések vannak, hogy a sok cukor miért nem jó stb...

2019. márc. 25. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
59%
Ez a proli mivoltukra vezethető vissza. A mai szülők gyerekkorukban nem biztos hogy megengedhették maguknak hogy chipset zabáljanak red bullal és úgy gondolják hogy attól jó szülők ha a gyereküknek ezt lehetővé teszik.
2019. márc. 25. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
A szülők is hozzák magukkal a saját családi kultúrájukat vagy annak hiányát. A gyerekeiknek pedig tovább adják. Másrészt ez jóléti "betegség" is. Nincs idő a gyerekkel törődni, beszélgetni vele, mesét olvasni, ezért a szülők a lelkiismeret furdalásukat játékokkal, ételekkel pótolják. Azt hiszik, ha mindent megadnak, akkor jó szülők. Sok családban az élet a jutalmazás eszköze, ezért ha szomorúak vagyunk, egyből az ételhez nyúlunk, mint vigasz, ami nyilván önbecsapás. Felnőttként pedig az önkontroll, önfegyelem hiánya. Viszont az étkezés, csak egy területe az életben, általában másban is megmutatkozik ugyanez a felfogás.
2019. márc. 25. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

Én ahányszor megjelentem a gyerekkoromban a nagymamámnál, mindig kaptam egy tábla csokit. Utólag jöttem rá, hogy valószínűleg neki gyerekkorában mindig egy tábla csoki volt a soha be nem teljesülő vágya. Ezt akarta nekünk, unokáknak megadni. A sok ok között ilyenek is lehetnek szerintem.


A másik, amit még nem írt senki, hogy van az a szintű szegénység, amikor valakinek csak krumplira, tésztára, rizsre, lisztre, fehér kenyérre, kevés zsírra futja, drágább zöldségekre és húsra nemigen, vagy csak keveset tud venni. Fűszerekre sem, vagy legalábbis nem sokra a só mellett. Egy ilyen diétának sajnos nem lesz jó vége, és könnyen oda vezet, hogy elhízik az illető, hiszen a gyorsan felszívódó szénhidrátok miatt hamar újra éhes lesz. Ha spórolni akarok a fűszerezésen, de nem akarom, hogy teljesen ízetlen legyen az étel, akkor meg vagy jól megsózom, vagy jól megcukrozom, ez sokkal olcsóbb, mint a zöldfűszerek :-(

2019. márc. 25. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!