Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Házi tésztát tudok itthon gép...

Házi tésztát tudok itthon gép nélkül?

Figyelt kérdés

Túrós tésztát szeretnék csinálni, viszont tesztanyújtó gépem sajnos nincsen.


Arra gondoltam, hogy mivel a csuszateszta úgyis csak tördelt lapok, így megpróbálom kinyújtani simán nyújtófával es úgy tordelem szét ha kiszáradt.


Ez működhet így? El tudom nyújtani elég vékonyra? Van valakinek tapasztalata ezzel kapcsolatban?


2019. ápr. 6. 17:36
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Már hogy a fenébe ne lehetne! :)

Megvan ugyan a technikája, amihez nem árt némi rutin, de természetesen régen se csinálták ezt másképp, szóval működőképes a dolog. :)


Nyújtottál már tésztát? Úgy értem, nem ilyen kelt tésztát, vagy linzert, vagy ilyesmit, amit 1 "lapban" kell nyújtani, hanem ilyen sima gyúrt tésztát, amit ha elég vékony, akkor már fel kell tekerni, és úgy nyújtani?

Ha nem keress róla videót, szerintem biztos van.


Nem nehéz, húzni is kell oldal irányba a fán, meg lisztezésre odafigyelni, ne tapadjon össze, meg forgatni a tésztát, mindig más irányból felcsavarni, hogy kerek legyen.

Meg a felcsavarást is jól meghúzva, hogy nyúljon, de ne szakadjon.

Ja, és ha már házi, akkor ne tegyél bele vizet! Az gagyi, az legyen a gyáriban. Gyúrt tésztába nem kell víz. 1 kiló liszt, 10-11 tojás, és só.

2019. ápr. 6. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Ja, és legyél türelmes, mert amúgy elég tökölős meló.

Jól kidolgozni a tésztát , hogy teljesen homogén, sima felületű legyen, az se kevés idő, aztán nem árt fóliába csomagolva pihentetni egy kicsit, utána kinyújtani se egyszerű, mert ha jó a liszt, és jól ki van dolgozva, akkor olyan mint a gumi, kinyújtod, visszaugrik, szóval nem kell siettetni, szépen a maga tempójában majd kinyúlik.

2019. ápr. 6. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Nem is gondoltam hogy ez ilyen nagy meló, azt hittem csak összegyurom, kicsit nyújtogatom aztán kész is.
2019. ápr. 6. 18:19
 4/9 anonim ***** válasza:

Ebben a videóban jól megfigyelhető, hogyan készül a házi tészta:

[link]

2019. ápr. 6. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Melós, igen, de megéri. Sokkal jobb ízzel fogod enni a saját kezed munkáját, hidd el. Nyilván egy hétköznap este egyszerűbb és gyorsabb a bolti tészta, de egy ráérős vasárnap nagyon megéri.
2019. ápr. 7. 02:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Ha már sikerült elég vékonyra nyújtani, akkor:

- a kerek tésztát a közepén vízszintesen vágd ketté, és rakd őket egymás tetejére

- vízszintbe vágj le belőle kb. 10 cm széles csíkot, majd ezt tedd rá a maradék kerek tészta tejére, az alsó széleket pontosan illesztve egymáshoz

- ismét csak le tudsz szelni belőle egy további kb. 10 cm-es csíkot....

- amikor már az összes tészta egymás tetején van 10 cm-es csíkban, akkor kezded a tésztát kb. 1,0-1,5 cm széles, u.n. metéltre vágni, és már kész is,

- alaposan rázd szét őket, hogy ne ragadjanak össze, ha forr a víz, már lehet is főzni!!!

2019. ápr. 7. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
De nem széles metéltet akar, hanem klasszikus csuszát...
2019. ápr. 7. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Persze, jó a túrós csuszának a tördelt = "lusta asszony tésztája" is, de valamikor ahhoz is kockára vágtuk a kinyújtott tésztát, nem csak tördeltük.
2019. ápr. 8. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Szerintem így nem jó
2019. ápr. 26. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!