Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Rétestésztát legegyszerűbben...

Rétestésztát legegyszerűbben hogy kell?

Figyelt kérdés

Réteshez értő háziasszonyok segítségét szeretném kérni, hogy egy ügyetlen 30 éves férfi hogy kezdjen hozzá a túrós réteshez? :)


Tudok főzni és sokféle süteményt megsütök, de húzott rétest még sose próbáltam és úgy gondoltam itt az ideje kipróbálni, olyat amit gyerekkoromban a mama sütött.

Minden apró trükk jöhet, hogy mitől lesz jobb a tészta.


Köszönöm! :)


2019. ápr. 8. 20:22
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Ebben a videóban elég egyszerűen mondják el (bár nem túrós, de a töltelék mindegy): https://www.youtube.com/watch?v=2jR94URhIPs


Viszont ha még sosem sütöttél rétest, akkor szerintem először réteslapból készítsd, aztán a második próbálkozásnál saját tésztából. Lehet vele szerencsétlenkedni az elején, az "oszd meg és uralkodj" módszere a konyhában is segít.

2019. ápr. 8. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszi! A fagyasztott réteslap nem kihívás, abban nincs "élmény", magam szeretném csinálni.
2019. ápr. 8. 20:31
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Én is 30 voltam mikor elkezdtem és az első próbálkozásaim jobbak lettek, mint amit néha most csinálok. :)


Azt nem lehet leírni, hogy a tészta állaga pontosan milyen legyen, azt tapasztalati úton tudod belőni magadnak.


1 - BL80-as lisztből készítsd. BL55 nem jó. A lisztes zacskón jelölik ezt az adatot.

2 - A terítő, amin nyújtod is lényeges. Ne ragadjon hozzá túlzottan a liszt.

3- nyújtáskor jó olajos legyen a kezed. Nem tenyérrel és ujjbeggyel fogod nyújtáskor, hanem a kézháton feküdjön a tészta.

4- Nyújtáskor meg kell lobogtatni a tésztát, hogy egy légpárna alakuljon ki a tészta alatt, miközben húzod.

5- főleg nyáron fontos, hogy ne legyen huzat nyújtás közben, mert gyorsan kiszárad a tésztád.

2019. ápr. 13. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
3-as, köszi! A terítő a másik probléma, nem tudom milyen a jobb hozzá, nem szeretnék olyat csinálni ami tele lesz szösszel.
2019. ápr. 13. 15:20
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom pontosan milyen alapanyagú lehet a terítő, de nagyon régi darab. Öreganyám is ezen nyújtotta a rétest.

Már tele van kimoshatatlan sárga foltokkal, de ez a legjobb. Próbáltam már más fajtákkal is mert restellem, ha valaki meglátja, de valamiért ez tudja azt amit tudnia kell. Viszonylag durvább szövésű. Műanyag szál a kora miatt nem lehet benne.

2019. ápr. 13. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Az én anyukám azt mondta, hogy az a fontos, hogy jó nehéz legyen a terítő, és hogy régi abrosz kell hozzá. Ragadni nem fog szerintem, mert meglisztezed.
2019. ápr. 15. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

" de nagyon régi darab."


Csak a halál biztos, vagy még az se, ezért mondom hogy csak 99,9% hogy len. :) És valószínűleg "homemade".

2019. ápr. 21. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!