Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Penészes főznivaló sonka ehető?

Penészes főznivaló sonka ehető?

Figyelt kérdés
Külföldön élek, kedden kaptam otthonról postán főznivaló sonkát. Hűtőbe nem raktam, szobában, zacskóban tároltam, fűtetlenül. Most látom, hogy fehér és zöld penészfoltok vannak rajta. Ha ezeket a részeket kivágom, esetleg ehető? Vagy lehet, hogy csak a madzagtól van?
2019. ápr. 21. 12:54
1 2 3 4
 21/32 A kérdező kommentje:

22: Hiába jelented. Nem valószínű, hogy törlik, mert egy teljesen szokványos dologról kérdezek, teljesen normális stílusban.


Azon viszont erősen gondolkodom, hogy lehet inkább külföldi oldalakon teszek fel kérdéseket. Ott érdekesmód tudnak normálisan válasszolni, beszólogatás, meg kötekedés nélkül, mégha hülye is a kérdés.

2019. ápr. 21. 14:49
 22/32 A kérdező kommentje:
Mert most komolyan. Az épp elég, ha valaki annyit válaszol: "Mindenestől meg van romolva, semmiképp se edd meg!". És ott a pont. De hogy az ilyen "Ha gondolod, zabáljad, aztán majd kórházba kerülsz, vagy kinyiffansz, idióta hülye gyökér!"-típusú kommentekre tényleg nem értem, mi szükség van. Ez is a magyar mentalitást tüközi.
2019. ápr. 21. 14:53
 23/32 anonim ***** válasza:
32%

Mert 5x leírták normálisan, de te nem értetted!

Direkt provokálsz, trollkodsz majd tereled a témát magad ártatlannak beállítva...

Szerencsére itt vannak adminok, akik oda figyelnek.

Menj és hülyítsd a népet a külföldi oldalakon nyugodtan.:)


Jó hogy nem állsz neki prédikálni, hogy mindenki egyen penészes sonkát!

2019. ápr. 21. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/32 A kérdező kommentje:
24: Már az első válaszokban is jöttek a beszólogatások. És nem értem, mi a provokálás abban, hogy körüljárom a kérdést.
2019. ápr. 21. 15:01
 25/32 anonim ***** válasza:
92%

Igen, elvileg a sajtot és gyümölcsöt is ki kéne dobni, ha már penészedik, nem kivágdosni.De mégis, mind közül a romlott húsféle a legveszélyesebb.A kötözött sonkák gyors érlelésűek, tehát csak részben tartósított.Ezért (is) kell megfőzni étkezés előtt.Húsnál tehát fő gond a penész mellett a nem tökéletes tartósítás miatt képződő toxin,ami a zölségben, kisebb eséllyel fordul elö, sajtban valamivel nagyobb eséllyel.Ha a sajton matt, fehér bevonat képződött, az sem a leg egészségesebb, de ha már szivárványos szakállat növesztett, akkor a helye a kukában van.Előfordul az is, a mai gyorsérlelésű, nem kellően kiszáradt kolbászoknál, hogy a héján penész keletkezik.Én kidobom.

Én is nagyon spórolós vagyok és sajnálok bármit is kidobni, de ezt a sonkát nem enném meg.Tudod más egy jól kiszáradt, rendesen füstölt parasztsonka és más egy szaftos, gyorsérlelt,tasakban fülledő,szobában tárolt sonka.A husfélék, a gomba,a tejtermékek a legveszélyesebbek a romlando termékek közül.

A te sonkád állapota nem csak konkrétan a penész miatt kifogásolható.A penész megjelenése arra utal, hogy a csomagolásban vagy tárolásban, illetve a tartósításban hiba keletkezett, a spora vagy baktériun bejutott (illetve nem pusztult el).Emellett a tárolás nem volt megfelelő, mivel ezt a fajta sonkát csak hűtve szabad tárolni.A penészt látod, a toxinokat, baktériumokat azonban nem és bizonyos, hogy azok is fellelhetök a sonkában.

Sajnálom, kár érte.De biztonságosabb, ha kidobod.Másnak se add oda, illetve állati fogyasztásra sem alkalmas.

Egy vendéglátós.

2019. ápr. 21. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/32 anonim ***** válasza:
24%

:D:D:D:D

Ha valaki a sürgösségin köt ki, mert a penészes sonkát mégis megette, mert itt azt olvasta lehet,remélem vered majd a melled és fizeted a koporsót!


Direkt provokálsz, ennyire unatkozol húsvétkor?! Szegény ember.

2019. ápr. 21. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/32 A kérdező kommentje:

28: A csomagot múlt hét csütörtökön adták fel, kedden érkezett meg. Akkor még nem volt rajta penész. Ez amúgy hentesnél vásárolt sonka. Amikor eddig kaptam kötözött sonkát, azt se tároltam hűtőben, de azok bolti vákumcsomagolásuak voltak, értelemszerűen tartósítószerrel ellátva.

Végre egy hasznos, normális válasz. Ment a zöld kéz!

2019. ápr. 21. 15:07
 28/32 anonim ***** válasza:
94%
Kedves Kérdező! Persze, hogy olyan válaszokat kaptál amilyeneket. Mert egyértelmű, hogy penészes húst semmilyen formában nem eszünk meg; nekem például eszembe se jutna, hogy van olyan felnőtt ember, aki ezzel nincs tisztában. Utána pedig értetlenkedtél, persze, hogy egy-egy válaszoló kiakadt, amikor az összes válaszoló egyöntetűen azt mondta hogy NE edd meg. Erre szokták azt mondani, hogy hülye kérdésre, hülye válasz. Azért remélem azóta már kidobtad és a későbbiekben is így teszel majd, ha előfordul ilyen :)
2019. ápr. 21. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/32 anonim ***** válasza:
77%

Uristen keddtől máig állt a szobában 1 szatyorban és megennéd???? Még ha penész nem lenne rajta,akkor se,fúúúj bazz.

Te igénytelen vagy az tuti.

Most már értem a kérdést!:D

A csövesnek is jó a piszkos nadrág, mert mégis csak nadrág...hát barátom edd csak meg a sonkádat, mégis csak jó az egy bolondnak! Legalább jutsz némi vitaminhoz.

Hisz szarban van a vitamin.:)

2019. ápr. 21. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/32 anonim ***** válasza:
88%

Szerintem próbáld ki, majd kiderül!

Egy penészmérgezésbe csak nem fogsz belehalni, és legalább kiderül kinek van igaza.

2019. ápr. 21. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!