Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Edényvásárlás előtt állok....

Edényvásárlás előtt állok. Rozsdamentes vagy Ema-Lion zománcozott (bonyhádi) edényeket ajánlanátok?

Figyelt kérdés

Vagy inkább valami mást?


Köszi!


2019. ápr. 26. 09:00
1 2
 1/14 wartburg353s ***** válasza:
100%
Én mindkét fajtát használom, de azt hiszem, a zománcozott bonyhádi (ema-lion)edénynél nem alkottak tökéletesebbet. Egyetlen hátránya, hogy ha leejted vagy erősen odaütöd valahova, lepattan a zománc.
2019. ápr. 26. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Bonyhádi...
2019. ápr. 26. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Mindkettő van. Hogy bonyhádi-e, azt nem tudom, de hagyományos zománcozott. Van, amit abban szeretek készíteni, van, amit a rozsdamentesben. Mindkettőből van egy kisebb készlet. Az egyik 4 darabos (plusz fedők), a másik 3. Így van mindenhez ideális edény.
2019. ápr. 26. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 wartburg353s ***** válasza:
89%

Pár előny: minden tűzhelytípusnál használható. Akár a sütőbe is beteheted, mert nincs műanyag alkatrésze.

Nem túl nehéz, mégis elég vastag falú ahhoz, hogy ne hűljön benne ki túl hamar az étel. Étel odaégetése nekem ebben is és rozsdamentesben is sikerült. Ilyen esetben a zománcozottat nyugodtan súrolhatod a drót dörzsivel, teflont azonban tönkretenné.

Ár-érték arányban inkább olcsóbbnak számít, de vásárláskor is ügyelni kell rá, hogy ne legyen sérült a zománc.

Mivel zománcozott, főzhetsz benne teát (Állítólag a gyógyteának nem tesz jót a fém edény.)

Lehet, hogy a klasszikus kívül piros változat retro kinézetű, de szerintem sokkal hangulatosabb egy ilyen fazékból merni a levest, mint egy rozsdamentes fémszínűből. Valahogy szívet melengető.

Nem tudom, ez számít-e, de magyar termék.

2019. ápr. 26. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 wartburg353s ***** válasza:
85%
Előző válaszom a bonyhádi zománcozottra vonatkozik! Ez fut ma Ema-lion néven. Zománcos edényből is kapható sz*r minőségű. Amúgy a jó fajta rozsdamentessel sincs bajom. Bár a családban már előfordult, hogy arról nagyobb lángon leolvadt a műanyag fül.
2019. ápr. 26. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
bonyhádi.. nekem a tepsijeim is bonyhádi termékek.
2019. ápr. 26. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
Ha Bonyhád közelében laksz akkor érdemes a gyár minta boltjában vásárolni sokkal kedvezőbb áron adják a termékeiket. de a neten is lehet tőlük rendelni.
2019. ápr. 26. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
5: rozsdamentes nem feltétlenül műanyag füllel van :D Nekem olyan van, aminek a füle is ugyanabból az anyagból van.
2019. ápr. 26. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 wartburg353s ***** válasza:
100%
Igen, nekem is van fém fülű rozsdamentes. Bocs, ha megtévesztő voltam.
2019. ápr. 26. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
Én szeretem a rozsdamentes edényeket, de a zománcos sem rossz. Egész gyerekkoromban az volt. Nos, ha rozsdamenteset veszel, akkor legyen fém a füle és vastag az alja, tehát minőségi, ne kínai piacos. Ha vastag az alja, akkor nem ég le benne könnyen semmi. Kevésbé sérülékeny, mint a zománc.
2019. ápr. 26. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!