Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Mit tudok főzni mára a követke...

Slapec19 kérdése:

Mit tudok főzni mára a következő hozzávalókból, ha savanyúkáposztát is szeretnék belerakni?

Figyelt kérdés
káposztás bablevest szerettem volna, de nincsen bab, boltba lusta vagyok menni. Van kb 80 deka tartja zöldségek (répa, burgonya, zellergumó, borsó, hagyma), vecsési káposzta, füstőlt szalonna. Valami leves féleségre gondoltam, de az egytálételtől se lennék rosszul:)

2019. máj. 21. 13:39
 1/8 A kérdező kommentje:
Bocsi az még lemaradt, hogy van paprika, paradicsom, főstöltkolbász
2019. máj. 21. 13:57
 2/8 anonim ***** válasza:
66%

Füstölt szalonna kockára vágva, kisütni.Zsírban hagymát dinsztelni.Kiszedni mindkettőt persze tálba.A zsírban cikkekre vágott burgonyát félig megsütni, majd a sav.káp.jól kimosni vízben, lecsurgatni, és megpárolni a zsírban.A zsír ne legyen sok.Jó ha van főtt vízben főtt rizs is.

Egy tepsibe rétegezve összerakni:Rizs,hagyma, szalonna,kolbászkarikák,burgonya,káposzta.Meglocsolni tejföllel, és lerben összesütni kb.40 perc alatt fólia alatt.

2019. máj. 21. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

A tarjàt megsütheted kàposztàval római tàlban.(ha van)

Én mindig abban sütöm a káposztàs dolgokat.

2019. máj. 21. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Sertés tarja savanyúkáposzta ágyon


Egy közepes tepsit vékonyan kikenek

sertészsírral, majd rászórok

kb 50 dkg savanyú káposztát (ha túl savanyú, átmoshatjuk, ha nem elég fűszeres, azt pótolhatjuk). Rászeletelek 2 fej vöröshagymát, több gerezd fokhagymát, majd ráfektettem a

sóval, borssal fűszerezett tarja szeleteket.

( lehet őket jó "sűrűn" rakni, mert úgyis összesülnek) ezek tetejére teszek egy kis húsos füstöltszalonnát, néhány karika füstölt kolbászt, hogy ne száradjon ki a hús. A tepsit fóliával lefedve 150 fokos sütőbe teszem egy órára, majd a fóliát levéve bő fél órát sütöm 200 fokon. Tört krumplival tálalom.

2019. máj. 21. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 Mansour ***** válasza:
100%

Én levest csinálnék, így:

A káposztát külön feltenném főni, kevés vízben. A tarjából levágnék kb. 30 dkg-ot, felkockáznám, a többit eltenném szűkebb napokra. Füstölt szalonnát kisütnék, a zsírjában hagymát párolnék, rádobnám a kockára vágott tarját, ha jó a hagyma, megszórnám pirospaprikával és felönteném. Fűszerezném sóval, borssal, ételízesítővel, babérlevéllel, köménymaggal, borsikafűvel, esetleg még lestyánnal. Úgy 40 perc fővés után hozzátenném a kockára vágott zöldségeket és a karikára vágott kolbászt. Ezeknek még kb. 30 perc fővés kell. Ha a zöldség már majdnem megfőtt, összekeverném a már megpuhult káposztával, és ekkor tenném bele a kockára vágott paprikát és paradicsomot, illetve ha van, fokhagymát is. Ha van, gerslit is főznék bele (azt már az elején, a felöntéskor bele lehet tenni), és tejföllel tálalnám.

2019. máj. 21. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Mansour ***** válasza:
Elnézést, kimaradt, hogy a káposztával, paradicsommal és paprikával (és fokhagymával) még 5-6 percet forralnám.
2019. máj. 21. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

- Húsos káposztát:

A tarját kockára vágod, és felteszed pörköltnek, egy kis felszeletelt füstölt kolbász, valamennyi füstölt szalonna felkockázva /csíkozva/ is mehet bele.

Közben a káposztát egy kicsit átmosod, ha nagyon savanyú, amikor a hús félfövésben van, a levét meghígítod, bele a káposztát. Ha az is megfőtt, paprikás rántással felengeded, tejfölt is szoktam bele. Van aki csak a tányéron levő adagra teszi a tejfölt. Van, aki rizst is főz bele. Ízlés dolga, el nem rontja, de ez esetben nem biztos, hogy kell a rántás.


- A zöldségek így megmaradnak, lehet belőle a szalonna-kolbász másik részének felhasználásával vegyes serpenyős egytálétel.

Vagy ezt csinálod meg ma, és a húsos káposzta-ötlet marad másik napra.

2019. máj. 21. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, nagyon hasznos volt mindegyik, ma fogom megcsinálni valamelyiket. Tegnap kínomban pizza volt:)
2019. máj. 22. 11:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!