Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Hogy reprodukálhatnám itthon...

Hogy reprodukálhatnám itthon ezt a tésztát?

Figyelt kérdés
Nagy kedvelője vagyok az olaszos tésztáknak, nem rég pedig egy étteremben kóstoltam életem legfinomabb tésztáját. Az összetevők: házi tagliatelle, csirkemell csíkok, aszalt paradicsom, mascarpone sajt, és jó sok nyúlós sajt a tetején, szerintem mozzarella. Az egész jó szószos volt, és kemencében volt összesütve egy ovális, egyszemélyes agyag tepsiben, amiben lasagnet is szoktak sütni. Habár az alapanyagokat tudom, valaki aki igen jártas a konyhában, mit javasolna, hogy próbáljam meg az elkészítését, és mi kellhet még bele az alapvető összetevőkön kívül?

2019. jún. 4. 13:37
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Mi volt a neve az ételnek?
2019. jún. 4. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Emkékeim szerint nem volt egy kifejezett neve, csak olaszul leírva, hogy mi mivel van benne, alatta pedig ugyanez magyarul.
2019. jún. 4. 14:57
 3/10 anonim ***** válasza:
90%

IGazán nem lehet enyiböl kitalálni, föleg, hoyg magáról a kész ételröl nem sokat írtál - a szószban mi volt egyáltalán, mert az is lényeges lehetne.

Egyébként nem kizárt, hogy az adott étterem specialitása vagy saját találmánya, akkor még nehezebb tippelgetni.


Amit lehet: a tésztát kifözöd, a csirkemellet kevés olajba átsütöd. Az aszalt paradicsomot apróra vágod, elkészíted a mártást - vagy besamel tipusú vagy paradicsomosabb a mascarponéval.

A formába alulra teszel kevés mártást, rá a tésztát, erre a csirkemellet meg a paradicsomdarabokat, meg a mascarponét, a tetejére a többi mártást, rádarabolod a mozzarellát és megsütöd.

2019. jún. 4. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
91%
vagy még egy tipp: az adott étterem oldalán nézd meg, milyen nevü tésztaételek vannak, hátha akkor könnyebb megkeresni.
2019. jún. 4. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
64%

Itt nézd végig a képeket, hátha ráismersz valamelyikre:

[link]

2019. jún. 4. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
65%
2019. jún. 4. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
24%

A szósz piros (paradicsomos) vagy fehér (tejszínes) volt?

Volt benne füstölt íz (esetleg Serrano)?


Hogy reprodukálhatnád?

Azt nem tudom, csak annyit hogy lehet kapni nálunk eredeti olasz fűszerkeveréket üvegben. Én minden olasz ételbe abból teszek, még a pizza tésztába is.

Igen, a pizzatésztába is, úgy, hogy előtte 1 dl. vízbe beáztatom, hogy ne legyen száraz és ezt a vizet öntöm a liszthez. Nem az én találmányom, Bolognában tanultam egy pizzeriában.

Ha ezt a keveréket használod, garantáltan olaszos lesz a szószod, különösen, ha a tányérodon még megszórod eredeti parmezánnal az ételt.

2019. jún. 4. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
90%

Bocs, valamiért nem jó a link, megpróbálom újra:

[link]

2019. jún. 4. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
61%

#8

Nekem az előzőek is tökéletesen működtek, csak az egészet kell bemásolni a keresőbe.

2019. jún. 4. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
68%
Köszi, akkor jó, nekem nem akarta megnyitni.
2019. jún. 4. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!