Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Ha csak rizs van itthon,...

Ha csak rizs van itthon, mivel lehetne ízesíteni?

Figyelt kérdés
Sajnos barátnőm nem vásárolt be hétvégére, holnap pedig zárva a bolt, ezért csak rizs van itthon, amit megfőznénk. De kérdés hogy mivel lehete ízesíteni? Fűszerek természetesen vannak, só, bors, paprika, szárított petrezselyem, valamint gulyásleves por (esetleg meg lehetne szitálni a fűszer végett, egyszer már csináltuk ezt korábban másfajta levesporral, amikoris a port sült krumplira szórtuk), gulyásleves kocka is akad még, ezenkívül van egy fél zacskó fagyasztott borsó és egy mexikói zöldségkeverék, ami pontosan nem tudom miből áll, és egy befőttes üveg lecsó is van, valamint természetesen az elmaradhatatlan vöröshagyma is rendelkézésre áll, és szerencsére olaj is, ezenkívül pirított tészta van még a kamarában. Milyen ételt lehetne mindebből kihozni, amivel kihúzzuk keddig?

2019. jún. 10. 01:19
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
A borsó, és a zöldségkeverek is nagyon jó a rizzsel, ízlés szerint fűszerezve. A levesport meg csináljátok meg levesnek, kár lenne most elpazarolni a rizsbe, hogy alig van mit főznötök keddig.
2019. jún. 10. 02:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
90%
Én a lecsóval enném meg, vagy esetleg borsóval (abból pörköltet). Nem tudom milyen az a pirított tészta, esetleg azt is lehet borsópörkölthöz. Szerintem is csináljatok levest a a levesporból. Amúgy éhesen szinte bármi jó :D
2019. jún. 10. 02:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
köszönjük, borsópörköltről még nem is hallottunk :|
2019. jún. 10. 05:20
 4/11 anonim ***** válasza:
85%

Édesanyám főételnek is szokta készíteni rizs mellé a borsópörköltet, főleg hónap végén.

Mi nagyon szerettük, és a mai napig is készítem, bár inkább köretnek hús mellé.

Felteszed ugyanúgy a pörköltalapot, tehát zsiradékra hagymát, pirospaprikát, majd bele a borsó, kevés vízzel felöntöd, és ennyi.

Vöröshagymából tudsz hagymakrém levest csinálni ha sok van. Két főre a következőképp szoktam 6 fej hagymából:

Fazékban olajjal liszttel csinálok egy kis rántásos alapot, majd a felaprított hagymát. Annyi vizet öntök bele hogy ellepje, és dobok bele egy leveskockát is. Szerintem a gulyáskocka is jó lehet. Vagy ha van vegetád, az is jó.

Ezen kívül ízesítheted még egy pici szerecsendióval.

A hagymalevest sokáig kell főzni lassú tűzön, (kb egy órát) mert így lesz finom édeskés. Kellő főzési idő után leturmixolod, kóstolod és ha szükséges még ízesíted.

Szokták lágyítani tejszínnel, de anélkül is jó.

2019. jún. 10. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
79%

#4. voltam, bocs, kimaradt egy szó:


Fazékban olajjal liszttel csinálok egy kis rántásos alapot, majd a felaprított hagymát RÁDOBOM.

2019. jún. 10. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
70%

“Sajnos barátnőm nem vásárolt be hétvégére, holnap pedig zárva a bolt,”

Te se vásároltál be

Nem

Mellesleg van egy csomó kajátok, de gondolom ebből is akkora ügyet csinálsz, minr a villanykörte cseréből

2019. jún. 10. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Én készítenék egy jó adag rizi-bizit lecsóval, nyami:)
2019. jún. 10. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Ja és a rizi-bizibe ne felejts tenni petrezselymet:)
2019. jún. 10. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
95%
Amilyen alapanyagokat felsoroltál, hogy mi van otthon, nagyon sok variációban lehet ételt készíteni. Kis kreativitás..:) Egyébként nem értem, hogy a borsópörköltet rizzsel miért pontoztátok le, pedig nagyon finom. Két személyre fél zacskó borsó bőven elég, ha csak emiatt. Tudom, hogy hússal még finomabb, de anélkül se rossz.
2019. jún. 10. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Azért mert tudatlan a banda. Pizzáról hallottak, meg mekiről.
2019. jún. 10. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!