Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Másnak is kemény a langallója?

Másnak is kemény a langallója?

Figyelt kérdés
Mindent recept szerint csinálok, és mindig nagyon kemény a langallóm. Aki szokott ilyet készíteni, mirre tippel, mi lehet a baj?
2019. jún. 10. 13:51
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
28%

Nekem régebben volt ezzel problémám. Pláne strandon.

Nem gondolnám akkora problémának, igazából örülnék neki ha néha most is olyan kemény lenne.

2019. jún. 10. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
19%
Ha egy kicsit mozgatod rajta a kezedet, akkor kijön belőle a töltelék és utána megint puha lesz.
2019. jún. 10. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
91%

XD Csóri kérdező, hogy széttrollkodjuk! :D


(Alapból is lehet picit lágyabbra csinálni a tésztát, meg inkább úgy csináld, hogy vékonyabb tészta, de nagyon gyorsan süsd. A lassú sütéstől kemény, mert túl sok vizet veszít.

Na jó, ezt tényleg csak így zárójelben fűztem hozzá, visszaadom a szót a trolloknak! :))

2019. jún. 10. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
43%
Amikor ilyen kérdéseket olvasok, mindig elgondolkodom, hogy miért is nem csatolja a receptet a kedves kérdező?
2019. jún. 10. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

De vicces kedvükben vannak itt a válaszolók! :D De ez itt a sütés-főzés kategória, nem a szexualitás.:)

A recept ami szerint készítem a langallót (kenyérlángos):

1 kg liszt

6 dl tej

2 ek. olaj

4 dkg élesztő

só, cukor

Élesztőt felfuttatjuk, majd a liszben elkeverjük, összegyúrjuk, 2 órát pihentetjük, majd nyújtjuk, és 180 fokon 20-30 perc alatt megsütjük.

2019. jún. 10. 16:01
 6/11 anonim ***** válasza:
37%

Bocsánat, én azt hittem, trollkérdés, és a langalló egy metafora a tudjuk micsodára.

Köszönöm, ma is tanultan valami újat! ^_^

2019. jún. 10. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
67%

Amikor ilyen válaszokat (#4) olvasok, mindig elgondolkodom, hogy miért is nem javítja ki a csatol receptet a kedves válaszoló, ha már egyszer ezt hiányolta!

Egy ilyen "válasz" még a trollkodásnál is értelmetlenebb, mert még röhögni se lehet rajta! Az okoskodás az megy, mikor teljesíteni kéne, akkor jön a hirtelen halál. Lassan az egész ország ilyen emberekből áll.

2019. jún. 11. 05:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
79%

Egy 1kg liszthez szerintem kevés a 4 dkg élesztő.

Vízzel szoktam készíteni. Gyakorlatilag készítek egy pizza tésztát. Ezt először 8 percig sütöm, kicsit megbökdösöm villával, hogy egyenletesebben süljön. Aztán erre a tejföl, szalonna, stb. Utána 8 percig sütöm, gyakran ránézve, ha jó, előbb is ki lehet venni.

A sütőt pizza funkcióra állítom.


Akkor is lehet kemény, ha nem elég lágy a tészta, kevés benne a víz/tej, és akkor is, ha túl sokáig dagasztod.

2019. jún. 11. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
8.válaszoló: nagyon szépen köszönöm, így fogom készíteni legközelebb!
2019. jún. 11. 12:37
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

A pompos (másnéven langalló, kenyérlángos) tésztájába áttört főtt krumplit szoktam tenni, amitől nagyon finom puha lesz a tészta.

Próbáld ki ezt a receptet, megéri.

[link]

2019. jún. 12. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!