Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Csirkeszárny rántott húst...

Csirkeszárny rántott húst akarok csinálni! Hogyan tudom minél omlosabbá tenni és ropogós külsöt kapni?

Figyelt kérdés
Előtte tenyleg meg kell kicsit főzni a csirkeszárnyat hogy ha autóm akkor omlós és ropogós lehessen?
2019. jún. 17. 11:22
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
19 L
2019. jún. 17. 11:23
 2/13 A kérdező kommentje:
Bocsánat nem autót akartam írni hanem ha akarom!( Elnézést a billentyűzet miatt)
2019. jún. 17. 11:28
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Nem kell megfőzni.

Lassú lángon kell sütni.

2019. jún. 17. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
94%

Nem kell főzni,forró olajban kis lángon.

Igaz én nem rántani szoktam de ez a kedvencem ezért megosztom hátha másnak is kedve van hozzá

Mosott szárnyakat befűszerezem,én só,bors,gyömbér,kakukkfű,koriander,petrelyelyem,csipős kombót hasznàlom.

Általában egy napig hagyom állni majd egy lábasban beteszem a sütőbe180 fokra kb 1 óra 20 percre.

Saját zsirjában sül és pirul meg.

2019. jún. 17. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
62%

Én csak úgy szeretem, ha jó fűszeres, zöldséges levesnek meg van főzve és ahogy kiveszem a levesből, már megy is rá a panír.

Nyers verziónál tojás, bele kukoricaliszt, fűszerek. Jól átforgatom benne, majd össze tört kukoricapehelyben. Mehet az olajba, zsírba. Olaj jobb, nagyobb hőfokot visel el megégés nélkül.

2019. jún. 17. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
50%

Én viszont előfőzés párti vagyok, azzal aztán nem lehet elrontani és tuti nem marad véres a csont körül.

Bár többnyire inkább combot szoktam rántani, újabban előfőzöm tetszés szerint fűszerezett vízben. Lehet bele simán vegeta, de lehet fokhagyma, bors, petrezselyem.

Miután annyira kihűlt, hogy már meg lehet fogni, lehet panírozni, majd pont hogy nem lassan ,hanem inkább magas hőfokon kell sütni, mert így lesz ropogós a panír, belül viszont mivel már megfőtt, nem kell sokáig sütni, tehát nem ég meg. Elég ha annyit sütöd míg aranybarna lesz a panír.

Eredetileg az előfőzést grillezéshez olvastam, mert ugyebár a grillen is sokszor előbb megég kívülről, mielőtt rendesen átsülne csontig, nekem meg mindig véresre sikerült a rántott comb. Ezért próbáltam ki így, és azóta is ez a biztos nálam. Én kezdő konyhatündérnek javasolnám az előfőzést, mert nehéz eltalálni azt a hőfokot, hogy át is süljön, de a panír se égjen meg. Arról nem beszélve, hogy így még ízletesebb.

2019. jún. 17. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
88%
A szárnyat nem kell elő főzni. Panírozd így: liszt, tojás, liszt, tojás, összetört kukoricapehely. Finom omlós marad alatta a hús a bunda pedig csak úgy ropog. És süsd lassan.
2019. jún. 17. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Rendben van!

Csak ugye azért kérdezem mert sokszor nekem is véres szokott maradni! :(

Hát akkor csak sikerülni fog nekem :)

Köszönöm szépen a segítséget

2019. jún. 17. 13:52
 9/13 anonim ***** válasza:
31%
Adj másik nevet neki. Ne előfözéssel panírozd akkor, hanem csinálj belőre egy jó húslevest is
2019. jún. 17. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
Ne legyen túl forró az olaj, ha már felhevült, vedd takarékra a lángot és az egyik felét fedő alatt süsd, utána leveszed a fedőt és lassan sütöd a másik oldalát is, így nem lesz véres belül, a végén magasabb lángon átforgatod még a szárnyakat és jó ropogós lesz, persze ha a zsemlemorzsába teszel egy kis tört, natur cornflaist is, akkor még ropogósabb.
2019. jún. 17. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!