Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Miért csak Húsvétkor főznek...

Miért csak Húsvétkor főznek sonkát az emberek?

Figyelt kérdés

Azon gondolkodtam, hogy lehet-e (húsvéti) főtt sonkát felvágottként fogyasztani. Nem szeretem a bolti felvágottakat, viszont az itthon főtt sonkát nagyon. Szoktak olyat, hogy főtt sonkát vékony szeletekre vágnak (vagy vékonyra nem is lehet?), és szendvicsbe teszik?

Egyáltalán van olyan, aki nem csak húsvétkor főz sonkát?



2019. jún. 24. 15:20
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
91%
Én szoktam. A nagyobb fiam borzalmasan válogatós, szinte semmilyen felvágottat nem eszik meg, így elég gyakran főzök sonkát neki. Van hogy húsvétosan eszi, tojással, kaláccsal, de van hogy szendvicsek. Illetve sonka krémet is csinálok belőle.
2019. jún. 24. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
92%

Persze, hogy van. Többek között én.

Amúgy azért van ez a köztudatban, mert hát ugye tradicionális, szinte kötelező húsvétkor füstölt, főtt sonkát enni.

Szerintem sokkal többen eszünk füstölt sonkát (oldalast, csánkot), mint gondolnánk.

Főzelékek mellé, káposztába, lencselevesbe, bablevesbe, vagy akár csak simán megfőzve évközben is nagyon sokan fogyasztják.

2019. jún. 24. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 mindentudó99 ***** válasza:
91%
Ez inkább a városiakra 8gaz. Falum azért még mindíg füstölnek húst sz emberek. Így sonkát is főznek egész évben
2019. jún. 24. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Szuper! És fel lehet szelni mint egy felvágottat? Mondjuk szeletelőgéppel?
2019. jún. 24. 15:47
 5/11 anonim ***** válasza:
87%
Egész évben kapható füstölt sonka, comb, lapocka, ugyanúgy meg lehet főzni, mint húsvétkor, és a megfelelően lehűtött sonkát fel lehet szeletelni vékonyra.
2019. jún. 24. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Elvileg a boltokban kapható fött sonka (gépsonka meg társai ) is így készült, ma sajnos rengeteg van, ami nem igazi sonkából, hanem különbözö húsdarabok összeragasztásával készülö "müsonkából" van.
2019. jún. 24. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Persze, hogy fel. Főzés után beteszed a hűtőbe, vagy esetleg ha már kihűlt, a fagyasztóba pár percre, és már szeletelheted is. Hentesboltokban most is van füstölt sonka.
2019. jún. 24. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
53%
Nálunk mèg húsvétkor sem volt soha, èn sem csinálok - egyszer kóstoltam vendégségben, borzalmas volt!! 🤢
2019. jún. 24. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Falun nem, csak húsvétkor esznek, hanem karácsonykor vagy más napokon is. Disznóvágás után a sok füstölt húsárut meg kell enni. Két hatalmas sonka rengeteg lenne egy ünnepre, és még ott van más füstölt áru is. Bablevesbe, káposztás ételekbe a nagymamám mindig rakott.
2019. jún. 25. 06:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek a választ.

A bolti főtt sonkát nem szeretem. Teljesen más íze van, mint az itthonininak.

Igazából semmilyen felvágottat nem szeretek, de a húsvéti sonkát nagyon.

2019. jún. 25. 07:15
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!