Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Mit jelenthet a fokhagymasó...

Mit jelenthet a fokhagymasó tasakon az, hogy "a termék csak alapos hőkezelés után fogyasztható"?

Figyelt kérdés
Akkor,mondjuk ez azt jelenti,hogy nem szórhatjuk rá a piritós kenyérre?Hogy kell ezt egyáltalán értelmezni.Eddig nem találkoztam ilyen megjegyzéssel.Kania a neve és Lidl-be vettem.
2019. júl. 9. 10:30
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
69%

Én eddig mindig natúrban szórtam meg vele a kenyeret és még élek, VISZONT nem ez a márka volt.

Elvileg a fokhagymasóban fokhagyma van és só, így érthetetlen a felirat.

Mi van ráírva, hogy milyen összetevőkből áll?

Ha esetleg az a probléma, hogy nem kezelték eléggé higiénikusan a fokhagymát, akkor nem értem hogy kerülhet forgalomba?

2019. júl. 9. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
69%
Már többször ettem ilyet naturban és semmi bajom nem lett tőle.
2019. júl. 9. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
78%
Ez engem meglepett múltkor, mert én is így natúran szórtam vele a salátát. Viszont a fokhagymagranulátumon ez nincs feltüntetve.
2019. júl. 9. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
84%
Helyesbítek, mostmár azon is rajta van, amit pár hete vettem, azon még nem volt rajta.
2019. júl. 9. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Üdv ! Köszönöm a válaszokat mindenkinek,csak még mindig nem tudom,hogy mit jelent az,hogy csak alapos hőkezelés után fogyasztható a termék.Eddig én is úgy használtam ahogy irjátok,semmi bajom nem lett ezidáig.Valószinü,hogy megkérdezem a Lidl-t,vagy a Nébih-et.Mégegyszer köszi a válaszokat.Üdv.
2019. júl. 10. 09:55
 6/13 anonim ***** válasza:
16%

Továbbra is kérdezem (hiába törölteted), hogy mit nem tudsz egy ilyen egyszerű mondatot értelmezni?

Nem tudod mi az "alapos", vagy a "hőkezelés" vagy a "fogyasztható"?

2019. júl. 10. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
6/6-nak válaszolnék.Köszi a kioktatást,mindhárom kifejezést ismerem és tudom értelmezni!Inkább arra válaszoltál volna,hogy a fokhagymasóra ez hogyan vonatkozik ? Süssem meg a sót mielőtt rászórom a piritóskenyérre?????????
2019. júl. 10. 10:27
 8/13 anonim ***** válasza:
31%

Tyűhh...

Nem, nem azt jelenti.

Azt jelenti, hogy nem szabad pirítósra szórni és hőkezelés nélkül fogyasztani a gyártó ajánlása szerint.

Úgy szabad használni, hogy például olyan ételbe szórod, amit utána még jó darabig főzöl/sütsz.

Ez tényleg akkora rocker science, hogy erre egyedül nem tudtál volna rájönni?

2019. júl. 10. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Igazából már tudom mire vagy kiváncsi... azért írják rá, mert lehetnek benne baktériumok, ahogy minden más dologban amit megveszel a boltban. Szennyeződhetett bármivel, így hőkezelés után elpusztulnak a baktériumok. Régebben őrőlt feketeborsban találtak szalmonellát. Na ezért van rajta.
2019. júl. 10. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
45%

#8 Te meg ha ennyire okos vagy, hogy angol kifejezésekkel dobálózol legalább helyesen írtad volna: rocket science

Ja tudom, véletlenül elírtad...

2019. júl. 10. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!