Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Tényleg jobb idő lesz a...

Tényleg jobb idő lesz a húsleves ha zöldségekkel együtt főzzük a levest?

Figyelt kérdés
Sok recept azt írja pl marhahúslevesnél hogy egy órát főzzük a húst aztán tegyük bele a zöldségeket. Viszont Úgy hallom egyre több helyről hogy inkább együtt tegyük bele a húst a zöldségekkel és egyszerre főzzük, nem fog az teljesen szétfőni és állítólag sokkal finomabb lesz a leves? Vagy esetleg mindegy?
2019. júl. 14. 11:41
 1/8 A kérdező kommentje:
... #ízű.... (bocsi elírásl
2019. júl. 14. 11:42
 2/8 qkker1 ***** válasza:
68%
Sz@rrá fő a zöldség, ha a hússal egyidőben teszed fel, én még a tarjacsontot is főzöm egy órát és csak utána zöldségelem be.
2019. júl. 14. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
79%
szét fog főni a zöldség, ha együtt kezdésnek őket főzni. Akkor kell belerakni, ha a hús már majdnem.jó. Akkor is belefő az íze
2019. júl. 14. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
74%
Marhahúsnál, vagy több főzést igénylő húsnál jobb főzni előtte egy jó ideig, utána mehetnek bele a zöldségek. Gyenge csirkénél amint lehabozod, már zöldségelheted, fűszerezheted is, egyszerre főnek meg.
2019. júl. 14. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
83%

Minden húslevesnél megvárom, hogy felforrjon, leszedem a habot és akkor zöldségelem be, tehát gyakorlatilag nyugodtan mondhatom, hogy együtt főzöm.

Soha nincs semmilyen baja a zöldségnek, nem fő rommá és finom zamatos.

2019. júl. 14. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
42%
2-3 órahosszáig főzöm a húslevest. Felteszem a csontos húsokat, felforr, majd leszedem a habját és beleteszem a zöldségeket. Soha nem főtt szét, persze nem cérnavastagságúra vágom. Ha kész leszűröm a leves levét majd egy kis hülés után szedem ki a húsokat és a zöldségfélét.
2019. júl. 14. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
31%
Akik lepontoztak, azok életükben nem ettek és ne készítettek jó húslevest. 70 éves nagyi
2019. júl. 14. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Jelentem együtt főztem a hússal a zöldségeket kb három és fél órán keresztül, igaz viszonylag nagy darabokra hagytam a zöldséget, de valóban nem főtt szét
2019. júl. 14. 14:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!