Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Egy képzett szakács tényleg...

Egy képzett szakács tényleg bármilyen tetszőleges hozzávalóból tud ételt készíteni? Ilyen sok receptet kell ismerni átlagban?

Figyelt kérdés
vagy ismeret alapján kitalálják hogy mi mire használható fel, hogy hasznosítható?
2019. júl. 17. 21:45
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Egy jó szakács tetszöleges hozzávalókból tud valamit készíteni, de nem feltétlen létezö receptet, hanem egyszerüen van tapasztalata, mi mire jó, meg miket lehet együtt felhasználni.


Régebben volt egy TV-müsor, ahol két szakács-team versenyzett, hogy ki készít jobb menüt, úgy, hogy kaptak 5-5 alapanyagot (meg természetesen füszerek, meg hasonlók voltak) és abból kellett fél óra alatt elkészíteni.

Nagyon érdekes volt, sajnos már nem megy.

2019. júl. 17. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Egy képzett szakács jellemzően képben van hogy mi mihez passzol, hogy mit milyen módokon lehet feldolgozni vagy felhasználni, stb. Szóval nem recepteket kell ismernie ezerszámra, hanem a gyakorlari tudása alapján tud úgy összefőzni, úgy fűszerezni dolgokat, hogy valami ízletes étel legyen a végeredmény.
2019. júl. 17. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
75%
hát én nem vagyok képzett szakács, de ez nekem is menne.
2019. júl. 17. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
93%

Semmiféle képzést nem kaptam, de szétnézek, mi van itthon és készítek ebédet, vacsorát, csak úgy az alapanyagok ismerete szerint, mindenféle recept nélkül. Eddig még mindig mindent jóízűen evett a család. Ezek olyan neve nincs kaják.

Másrészt, ugyan azon nevű kaját meglepően sokféle kép kapod meg különböző éttermekben. Van hogy egyáltalán még hasonlóság sincs közöttük, csak egész nagy vonalakban.

2019. júl. 17. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Egy JÓL képzett szakács tényleg bármiből képes ehetőt készíteni. Viszont valóban tudni kell a hozzávalókat, fűszereket, húsokat, zöldségeket gyümölcsöket, stb... hogy tényleg mi mire való, milyen ízt ad ha valamivel kombinálja, meg persze nagyjából az arányokat ismernie kell.

De egyébként akinek van némi fantáziája, kreativitása, tapasztalata az étel készítés terén de nem képzett szakács, és soha sem dolgozott konyhán, hanem csak otthon főzött de van benne tapasztalata attól függetlenül az is képes sok mindenből egyedi ételeket előállítani. Persze egy szakácsnak ismernie kellene a recepteket egy adott klasszikus étel pontos összetevőit és persze az összetevők menyiségével is tisztában kell lennie.

2019. júl. 18. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Ehhez nem kell képzett szakácsnak lenni. Elég ha már van egy kis főzési rutin. Ez a módszer pl nagyon jól bevethető annak,akinek hónap végén szűkős az anyagi helyzete,vagy mikor több napos ünnepek miatt zárva vannak a boltok.
2019. júl. 18. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Nem kell ahhoz képzettség!


Egy jó érzékkel és ízléssel rendelkező háziasszony bármikor megoldja a problémát. Nekem is számtalanszor kellett már a maradékokból, meglévőkből valami jót kihozni, nem nagy kunszt!

2019. júl. 18. 01:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
68%
Nem vagyok szakács, de tudok főzni, így egyértelműen menne nekem is. Amuyg mindenki másnapos, aki tud főzni.
2019. júl. 18. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
51%
Ó, hogyne! Hogy én miket mesélhetnék a menzáról ...
2019. júl. 18. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
Képzett szakácsként mondom, hogy egy jó háziasszony, vagy akárki, akinek van hozzá érzéke, az képes erre.
2019. júl. 18. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!