Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Össze esik a piskóta vagy fel...

Össze esik a piskóta vagy fel se emelkedik! Akár a hagyományos akár a vizes alapú - Mi lehet gond?

Figyelt kérdés
Azt mondják valóban a gőz nyomja vissza? Villanysütőbe sütöm! Azért fontos kérdés ez a gőz téma mert most lett KŐRBE új szilikon ajtótömítő véve és szinte hermetikusan zár az ajtó ! (MÓRA TŰZHELY) Másik kérdésem a teflonos tepsivel kell valamit kezdeni , mármint vajazni az alját vagy lisztezni ? Rengeteg receptet kipróbáltam amire esküdtek, hogy ez jó nem esik össze sajnos NEKEM nem jön össze ! A sütő a gond (nagyon zár az ajtó) vagy mi Más lehet ?

#piskóta #a gond
2019. júl. 21. 17:22
1 2
 11/14 A kérdező kommentje:
Még az alsó-felső fűtés mellé a légkeverést is?
2019. júl. 24. 19:34
 12/14 anonim ***** válasza:

Igen.

Jó ötlet.

Mintha nem tudna rendesen felforrósodni a tésztád. A légkeverés biztosítja az egyenletes bensőséges hőátadást.

2019. júl. 25. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim válasza:
Pék-cukrászként mondom: ha felül megsült (aranybarna) de nyomásra még nem rugalmas-szivacsos, akkor tegyetek egy sütőpapírt a tetejére és úgy süssétek tovább. Ezzel a teteje nem ég tovább, de a belseje át tud sülni. Cukrász gyakorlaton a régi ócska sütőben így csináltuk, hogy ne égjen meg a piskóta teteje. Figyelni kell közben persze, nehogy kiszáradjon.
2019. júl. 27. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 A kérdező kommentje:
Baj ott van, hogy nem lesz magasabb mint amennyi nyersen a tészta -átsül-meg nem ég meg- kinézetre nagyon szép (olyan lesz mint a babapiskóta. Gázosba soha nem volt gondom a piskótával. Nekem továbbra is az a zavaró, hogy eredetileg 3 oldalán volt a sütőnek tömítés , most négy oldalán van (kőrben) ilyet kaptam -és volt aki azt írta a gőz a nagyon vissza fogja -nem tud feljönni:(
2019. júl. 27. 17:25
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!