Kezdőoldal » Ételek, italok » Vendéglátás, éttermek » A pénzetekért ti is elvárjátok...

A pénzetekért ti is elvárjátok, hogy egy tökéletesen elegáns kávét kapjatok?

Figyelt kérdés

Szeretném elmesélni a botrányt ami történt Vasárnap a Costa Coffeeban.

Szeretném megkérdezni ti mennyire látjátok jogosnak a felháborodásom. Apróság de elvárom!


A Costa Coffeeban jártam hazafelé jövet.

Kértem egy egyszerű "Coffee Lattet".

A kedves hölgy el is készítette elviteles pohárkában 990ft-ért.


Egyetlen problémám volt, de meg voltam sértve. (legalábbis úgy éreztem magam)

Tudom, hogy egy klasszikus Coffee Lattet nehéz díszíteni mert fordítva történik az elkészítése a legtöbb kávéhoz képest. (pl: Flat White)

Ám a Costa Coffee egyik üzletvezetőjével egyszer elbeszélgettem, és azt állította, hogy


"Minden Costa Coffeeban kizárólag előképzett Baristák dolgoznak, majd a saját rendszerükben professzionálisra képzik a már meglevő barista képzésüket"


Ezt nagyszerű volt hallani, noha akkor csak egy Forró Csokit ittam.


Vissza a storyhoz a hölgy össze dobta a Coffee Lattet alig néhány másodperc alatt.

Amikor megláttam az átadás pillanatában azt éreztem "Nesze igyad, jó ez így".


A hölgy kávéját illedelmesen visszautasítottam, és felhívtam figyelmét arra, hogy megsértve érzem magam, és úgy érzem nem adja meg kellőképp a tiszteletet nekem.

Mi volt a gond?


Az, hogy 990ft-ot fizettem egy Coffee Latteért és olyan kávét kapok ami se nem Baristához méltó, se nem esztétikus.

Csak úgy össze volt önte oszt nesze itt van.

Nem várom el, hogy fenyőket, nem profilt meg rajz művészi képeket rakjanak a kávémba, de a leg alapvetőbb formációt, vagy valami eleganciát elvárok a 990ft-omért cserébe.

Azon a kávén nem volt semmi.


Az üzletvezető előjött és milyen érdekes, képes volt valami esztétikusat varázsolni egy új Coffee Latteba amit ingyen kaptam kárpótlásul a hibáért melyet a kolléga elkövetett.


Ti mennyire érzitek jogosnak, vagy jogtalannak a botrányt?

Akármelyik is, miért érzitek úgy?



2021. febr. 22. 15:21
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 21/111 anonim ***** válasza:
88%
Csak a kotyogós kávé! ;)
2021. febr. 22. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/111 anonim ***** válasza:
90%

Pusztán logikai-fogyasztóvédelmi (?) alapon nézve szerintem nem volt igazad.

A Costa Coffee honlapját felütve a termékeink menüpont alatt megtalálhatod a Cafe Latte nevű terméket képpel együtt. Ez alapján egy táguló füles üvegpohárban kapsz egy egyszínű italt a tetején (kép alapján érzésre kisebb,) a leírás szerint 1 cm tejhabbal, melynek a közepén van egy pötty a kávébeöntéstől. Valószínűleg pont ezt kaptad, csak az elvitel miatt papírpohárban. Így aztán a reklamációd nem volt jogos.


Más kérdés, hogy ahhoz képest, hogy milyen díszes a többi kávé a honlapon, meglepő, hogy ez milyen egyszerű változat, plusz az a legkirályabb része az én agyamnak is, amikor rendesen réteges az egész, esetleg még a tetején is van valami szép, bár fogalmam sincs nagykönyv szerint milyennek kell lennie.


Szintén más kérdés, hogy eszembe nem jutott volna egy elviteles kávénál, egy ilyen tömegkávézóban erre panaszkodni. A Zarában sem panaszkodsz, ha nem hoznak neked vizet ruhapróbáláskor, és nem hordja oda neked az eladó a nagyobb méretet.

2021. febr. 22. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/111 anonim ***** válasza:
84%
Engem egyáltalán nem hat meg a rajzocska a kávén, ez nem óvoda. Nem érdekel ha ronda, az sem ha nincsen rajta, nem érdekel. Legyen finom, jó hőmérsékletű, és az eladó beszéljen érthetően, ne motyogjon. Ennyit kérek.
2021. febr. 22. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/111 anonim ***** válasza:
91%

Mégis miféle tiszteletet meg eleganciát hablatyolsz össze? Neked nagyon komoly komplexusaid vannak ember! Te tipikusan az a gyökér vagy, aki azt hiszi, hogy ha kifizeti amit kért, rögtön az a minimum, hogy le is cumizzák.

Annyit még segítek - hátha megérted -, hogy mi is az a híres neves, marha elegáns cafe latte. Az bizony egy tejeskávé, se több, se kevesebb. Nesze neked 1000 Ft, brühühű.

2021. febr. 22. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/111 anonim ***** válasza:
90%

25

Nincs egészen igazad, a caffee latte nem egyenlő a tejeskávéval. De elvitelnél papírpohárban tényleg majdnem mindegy. A hozzászólásod első részével viszont teljesen egyetértek.

2021. febr. 22. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/111 anonim ***** válasza:
84%
#25, erről hetekig vitázhatnánk úgy, hogy mindkettőnknek végig igaza lenne.
2021. febr. 22. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/111 anonim ***** válasza:
19%

Kérdező! Ahogy a #20 írta. Örülj, hogy elfogadták a pénzed.

#24 Bizonyos elemi emberi tisztelet pénz nélkül, alanyi jogon is kijár, természetesen kölcsönösen. A kérdező is írta, hogy nem vár el semmi extrát, csak azt, ami az árban elvileg benne van.

990 HUF egy kávéért nem kevés, ennek a feléért is lehet jó kávét kapni. Tudom, ízlések és pofonok... Mindenesetre a normális kiszolgálásnak alapnak kell lennie. A "Nesze igyad, jó ez így" nem mindenhol elég.

2021. febr. 22. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/111 anonim ***** válasza:
92%
Miért van az az érzésem, hogy te voltál bunkó, játszottad a nagyasszonyt, és emiatt volt kevésbé őszinte a mosoly, aztán itt hisztizel?
2021. febr. 22. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/111 anonim ***** válasza:
90%
#27, nem volt "Nesze igyad, jó ez így", csak a Kérdező így élte meg, mivel azt hitte, hogy kapni fog egy "elképesztően menő vagyok" érzést is a cafe lattéhoz, de az sajnos lemaradt.
2021. febr. 22. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/111 anonim ***** válasza:
96%
A costában nincs is a lattén latte art.
2021. febr. 22. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!