Kezdőoldal » Ezotéria » Természetfeletti lények » Mik lehetnek ezek a furcsa...

Mik lehetnek ezek a furcsa jelenségek?

Figyelt kérdés

Egy eléggé öreg házban lakunk,ahol eléggé sok furcsa dolog történik.Olyanokra gondolok,hogy az üres konyhában leesik egy váza a polcról;a macska a sötét szoba felé néz,és mereszti a szőrét(mintha valamilyen mozgást látna,amitől fél),és közbe én nem látok ott semmit,stb....

A tárgyak leesése nem olyan gyakori,de a macskás dolog sűrűn előfordul.


A főbb "gondom" az,hogy esténként amikor lefekszem,szoktam látni kis fény gömböket,nem messze tőlem(az ágytól nem messze lévő asztalon,vagy az ágy felett;kilincsnél stb...),amik kb gumilabda méretűek,de láttam már nagyjából ököl méretűt is.Pár éve láttam először,de eléggé sokáig nem volt hasonló.Az elmúlt hónapokba viszont nagyon megnőtt a "látogatottságom".Van,amikor naponta láttam,van amikor 1 héten 1x....A családba már szinte mindenki találkozott hasonlókkal(mamám,testvérem,édesanyám...).

Ezt mondtam már itthon is,és azt mondták,hogy nem kell félni,nem bánt,ha te se bántod.Viszont én ettől kicsit félek,mert nem tudom mi ez,mit akar stb....


A másik: van amikor kattogást/kopogást hallok a szoba valamelyik részéből,pedig nincs ott semmi.Van amikor egyenletes kopogást hallok (4-5 koppanás egyszerre),majd pár mp szünet.

Tegnap este eléggé sokáig olyan hangot hallottam,mint amikor a dugót húzza ki valaki a palackból(leginkább ahhoz hasonlított),és folyamatosan ment,10 mp-s szünetekkel.Ez későn volt,szóval kizárt hogy valaki borozgasson(:D),és a szoba is olyan,hogy nem lehet kintről túlzottan sok hangot hallani.A falak vastagok,úgyhogy a szomszédból se jöhetett....

Van amikor a kopogás+ a gömb jelenség együtt van....


Mi lehet ez?A gömbökre mondták már nekem azt,hogy fény-lények....


2011. júl. 28. 18:10
 11/93 A kérdező kommentje:
A város szélén van csak nagyfeszültségű vezeték,ami tőlünk eléggé messze van(legalább 6 km-re)
2011. júl. 28. 19:23
 12/93 anonim ***** válasza:
81%
Nem gömbvillám.
2011. júl. 28. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/93 anonim ***** válasza:
100%

Az első mondatoddal megválaszoltad a kérdéseidet.

Az öreg házak igen sokmindenre "képesek". Nem természetfelettire gondolok természetesen, hanem a különböző hangokat okozhatják az épület struktúrális hibái, kártevők, a fényeket meg szintén okozhatja több dolog is, első tippem az lenne, hogy valamilyen levegőben terjedő anyag irritálja a szemet és ez okoz "problémát" a látásban, de sok egyéb magyarázat is lehetséges.

2011. júl. 28. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/93 A kérdező kommentje:
Szerintem az a "levegőben terjedő anyag" nem csak este hozná ki ezeket a dolgokat;és ennyi idő után már tönkretette volna a szemünket(22 éve lakunk itt,és már akkor is voltak gondok)
2011. júl. 28. 21:35
 15/93 anonim ***** válasza:
100%
Este mások a fényviszonyok, a pupilla jobban kitágul, hogy elég fényt kapjon. Emellett állatoktól is származhat allergén, mondjuk olyantól amely éjszakai életmódot folytat.
2011. júl. 28. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/93 anonim ***** válasza:
szerintem szellem lehet
2011. júl. 28. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/93 anonim ***** válasza:
69%

Ha valóban vannak ezek a fényjelenségek a szobákban, akkor elképzelhető, hogy paranormális jelenségekről van szó. Például szellem(ek)ről.

Azért megjegyzem, hogy a vastag falak és a mennyezet is jól vezetheti a hangot, néha egész más helyekről, mint ahol halljuk. De szerintem már elég régóta vagytok ott, hogy tudjátok azt, ha vannak olyan hangok, amikre nincs magyarázat.

A másik: a gömbvillámok rém ügyesek tudnak lenni. Bemennek a kulcslyukon, réseken át, és úgy közlekednek a lakásban, mintha ott laknának. Szomszédomhoz a konyhába ment be egy, majd végig repült a konyhán, be a szobába, végig a lakáson, és mindenki csak bámulta, ahogy elment mellettük, aztán eltűnt. Néha átégeti a bútorokat, szöveteket, sőt, akár az üveget, máskor meg nem hagy nyomot. Az időjárástól függetlenül is megjelenhet, zárt vagy nyílt helyen, mindegy. Szóval nagyon érdekes jelenség.


Visszatérve a te jelenségeidre: olyan házakban, helyeken, amiket szellem kísért, gyakran látnak ilyen fényjelenségeket. Ha minden igaz, jó eséllyel le is tudod fotózni őket, főleg, ha nem csak felvillannak, hanem tovább is megmaradnak.

Azt mondod, mindig is voltak ilyen jelenségek, de most valahogy több van, ha jól értem. Talán történt valami változás a házban? Jött, vagy elment valaki a házban lakók közül? Vagy valami érzelmileg megterhelő dolog történt?

Mindenesetre valamiért most jobban érzékelhetők ezek a dolgok.


El sem tudom képzelni, milyen lehet úgy élni egy lakásban, hogy ilyen jelenségek vannak körülöttem... Érdekes lenne utánanézni a hely korábbi lakóinak - ha voltak ilyenek -, vagy a ház történetének.

Ha nem zavarnak ezek a jelenségek titeket, akkor is megpróbálhatod lefotózni vagy lefilmezni őket. Vagy esetleg egy diktafonnal (v. a telefonoddal) felvenni a "csöndet", amikor ezek az események történnek. Aztán a hangot bevinni egy számítógépbe, és egy hangszerkesztővel megnyitni. A hangfájlon rögtön látni, ha volt valami hang, amit amúgy alig hallani. Esetleg kérdezheted is a "szellemet", és felveszed a kérdést és az utána jövő "csöndet" is.


Ha zavaróvá válnak ezek a dolgok, hát nem is tudom... Az ember csak tévében lát ilyen sztorikat, hogy beköltöznek a házba, és kiderül, hogy szellemek lakják.


Itt van két videó lakásban felvett fénygömbökről:

http://www.youtube.com/watch?v=_w77CFIvWHo

http://www.youtube.com/watch?v=1rtKXiQhJxs&NR=1

2011. júl. 29. 01:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/93 anonim ***** válasza:
0%
Ha az orbok szabad szemmel is láthatóak, még hozzá egyszerre több, akkor ez már elég magas paranormális aktivitásnak felel meg. Akármik is vannak ott, nagyon erösek. Ezek a jelenségek hol fókuszálódnak? Ha megint látod az orbokat, feltétlenül csinálj fényképeket, és hangfelvételeket. De ha bármi jelét is mutatják agresszivitásnak, AZONNAL tünny el onnan!
2011. júl. 29. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/93 Killgun ***** válasza:
Ezek fénylények lehetnek...Bár inkább szellem...Nem kísérletezik valaki ezoval?Mert az entitások kicsit nagyobb,mint egy kosárlabda méretben jelennek meg,ha gömbök...Ez inkább psi bal...Nálam is volt már,hogy este eldobtam egyet,felvillant,majd eltűnt...(fáradtság noku...)Szellemekkel pedig nicns semmi baj...Bántanak?Ha nem,akkor minek űznéd el őket?
2011. júl. 29. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/93 A kérdező kommentje:

A válasz írója 80%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 01:43


Én úgy vettem észre,mintha megnőtt volna abba a szobába az aktivitás.Tavaly vagy azelőtt nagyon ritkán láttam "őket",de most eléggé sűrűn....

Érzelmi megviselés:Nagynéném februárban meghalt(édesanyám testvére)...Ez eléggé megviselte a családot....


A kopogást ma,és tegnap is megpróbáltam felvenni,de nem lehetett semmit se hallani,csak zúgást.


A második linken szereplő fényre gondolok.Csak nem mindig "repül",hanem inkább "ül".

Majd ha észreveszem,hogy van valami a szobába,megpróbálom lefényképezni...Bár ez kellemetlen,mert amikor meglátom ezeket,megijedek,és nem nagyon nézek oda,elfordulok...


A válasz írója 68%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 10:52

"Ezek a jelenségek hol fókuszálódnak?"

Ezt hogy érted?


Ezotériával senki se foglalkozik a családban(nem gyakorol stb...)



Kiegészítés:

Úgy még nem láttam ezeket a dolgokat,hogy beléptem a szobába és ott volt...Elalvás előtt,az ágyból vettem észre őket(eddig)

2011. júl. 29. 13:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!