Kezdőoldal » Ezotéria » Természetfeletti lények » Mik lehetnek ezek a furcsa...

Mik lehetnek ezek a furcsa jelenségek?

Figyelt kérdés

Egy eléggé öreg házban lakunk,ahol eléggé sok furcsa dolog történik.Olyanokra gondolok,hogy az üres konyhában leesik egy váza a polcról;a macska a sötét szoba felé néz,és mereszti a szőrét(mintha valamilyen mozgást látna,amitől fél),és közbe én nem látok ott semmit,stb....

A tárgyak leesése nem olyan gyakori,de a macskás dolog sűrűn előfordul.


A főbb "gondom" az,hogy esténként amikor lefekszem,szoktam látni kis fény gömböket,nem messze tőlem(az ágytól nem messze lévő asztalon,vagy az ágy felett;kilincsnél stb...),amik kb gumilabda méretűek,de láttam már nagyjából ököl méretűt is.Pár éve láttam először,de eléggé sokáig nem volt hasonló.Az elmúlt hónapokba viszont nagyon megnőtt a "látogatottságom".Van,amikor naponta láttam,van amikor 1 héten 1x....A családba már szinte mindenki találkozott hasonlókkal(mamám,testvérem,édesanyám...).

Ezt mondtam már itthon is,és azt mondták,hogy nem kell félni,nem bánt,ha te se bántod.Viszont én ettől kicsit félek,mert nem tudom mi ez,mit akar stb....


A másik: van amikor kattogást/kopogást hallok a szoba valamelyik részéből,pedig nincs ott semmi.Van amikor egyenletes kopogást hallok (4-5 koppanás egyszerre),majd pár mp szünet.

Tegnap este eléggé sokáig olyan hangot hallottam,mint amikor a dugót húzza ki valaki a palackból(leginkább ahhoz hasonlított),és folyamatosan ment,10 mp-s szünetekkel.Ez későn volt,szóval kizárt hogy valaki borozgasson(:D),és a szoba is olyan,hogy nem lehet kintről túlzottan sok hangot hallani.A falak vastagok,úgyhogy a szomszédból se jöhetett....

Van amikor a kopogás+ a gömb jelenség együtt van....


Mi lehet ez?A gömbökre mondták már nekem azt,hogy fény-lények....


2011. júl. 28. 18:10
 61/93 anonim ***** válasza:
67% elküldtem neked a linket.
2011. júl. 29. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/93 anonim ***** válasza:
Láttam xDD reggel lesz mire elolvasom :S :DD
2011. júl. 29. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/93 A kérdező kommentje:
Valaki kérdezte hogy hol lakunk:Csongrád megyében
2011. júl. 29. 17:34
 64/93 anonim ***** válasza:
Oké, akkor jó. Csak össze akartam hasonlítani azzal a másik esettel. A kérdezö kecskeméti volt.
2011. júl. 29. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/93 anonim ***** válasza:

Aki küldte nekem a linket:

Bocs, nem fogom végig olvasni, mert összesz*rtam magamat. Anyum vasal, két szobával arréb a gép előtt ülök tök egyedül... Remélem csak a szemem káprázott, meg a hangokat is csak beképzeltem magamnak. Most is olyan mintha néznének.

A két eset valóban hasonlított, de nem akarom megtudni hogyan végződött. Mindenesetre kívánok mielőbbi megoldást az aktuális kérdezőnk problémájára! :)

2011. júl. 29. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/93 anonim ***** válasza:

A 01.43-as vagyok, aki azt kérdezte, nem történt-e mostanában valami érzelmileg megterhelő.


Nos, olvasgattam, keresgéltem kicsit a neten, mert én sem tudok többet az egész témáról, mint te. Úgy tűnik, nem vagy egyedül az ilyen fényjelenségekkel, de egyebet nem tudtam kideríteni.

Az valószínűnek látszik, hogy az erős emberi érzelmek (érzelmi energiák) növelhetik az ilyen jelenségek gyakoriságát.

Úgy vettem ki a szavaidból, hogy leggyakrabban a te szobádban tűnnek föl, és elsősorban este, lefekvés után látod őket.

A leeső tárgyak, a kopogás, és a különféle hangok - ez eléggé úgy hangzik, mint egy poltergeist jelenség. A fénygömbök viszont nem jellemzőek a poltergeistre. Lehet, hogy a két dolog nem is függ össze, és két különálló jelenségről, két különböző "entitásról" beszélünk. De ez csak egy tipp.


A poltergeist vitatott jelenség. Két fő teória van:

Az egyik az, hogy egy személyhez (fókuszhoz) köthető tudattalan pszichokinézisről van szó. Ez a személy általában gyerek, vagy tinédzser, akinek lelki problémái vannak, vagy egy feldolgozatlan, korai trauma nyomát viseli. De a fókusz személy valójában lehet bármilyen korú, a lényeg az, hogy valamilyen - akár nem is tudatosult - lelki, érzelmi problémája van, vagy valamilyen stresszhatás alatt áll. Valamint a fókusz személynek erős pszichokinetikus energiái vannak (tárgyak mozgatása az elme segítségével).

A másik fő elmélet az, hogy a poltergeist jelenségek mögött egy (vagy több) szellem áll. Ez a szellem a fent leírt fókusz személyhez kötődik, és az ő energiáját használja fel.


Lehet, hogy a fényjelenségek más entitáshoz kapcsolódnak, de a gyakoribb megjelenségük mégis összefüggésben áll a poltergeisttel, illetve ezekkel a tudattalan pszichés energiákkal.


A nagynéni halála mindenesetre érdekes előzmény, de őt semmiképp nem kötném a poltergeist jelenségekhez, inkább a fényekhez.

Érdekes, hogy a fénygömb nem mozog, hanem ahogy írod, inkább csak "ül". Én rögtön arra gondoltam, hogy olyan, mintha "valaki" esténként leülne az asztalhoz, és csak ott üldögél, míg elalszol.

Egy médium, aki már találkozott ilyen esettel, biztos sok kérdést feltenne ezzel kapcsolatban. De az az igazság, ezt így lehetetlen felderíteni egy fórumon, és sajnos nem áll minden utcasarkon egy igazi, megbízható "spirituális szakértő".


Amennyire tudom, a poltergeist jelenséget viszont elég jól vissza lehet szorítani, vagy teljesen megszüntetni, ha a fókusz személyben tudatosul, hogy ő a forrás, és feltárja magában a kiváltó okot. A problémák feltárásával kezelni tudja ezeket a belőle szétáradó, kontrollálatlan energiákat, és a korábbi jelenségek megritkulnak vagy megszűnnek.

Ehhez azonban meg kell tudni, ki a fókusz. Így első ránézésre, vagy te, vagy édesanyád a fókusz személy. Persze csak akkor, ha egyáltalán poltergeist jelenségről van szó...


Mint a téma iránt érdeklődő ember azt tanácsolom, hogy ne ijedj meg, és ne gondolj rögtön mindenféle démonokra. Nekem egyelőre nem tűnik úgy, hogy ezek a jelenségek kifejezetten ártó jellegűek lennének.

Szerintem olvass utána a poltergeistnek.

2011. júl. 29. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/93 A kérdező kommentje:

Potyogni mostanság nem szoktak a dolgok,régebben fordult elő(kb tavaly esett le egy flakon a szekrényről).


Én nem érzek magamba semmi elfojtott traumát vagy bármi hasonlót...Nem is vagyok stresszes,és a tárgyakat is csak testi kontaktussal tudom mozgatni....


Azt hiszem este kellemetlen lesz az elalvás előtti idő...(ezek után-gonosz démon stb...)

2011. júl. 29. 18:44
 68/93 anonim ***** válasza:
Bocsesz hogy megijesztettelek. Nem ez volt a szándékom. De tudnod kell hogy mi lehet az. Amúgy a hosszabbik válaszoló jól leírta a poltergeist jelenséget. De arról nem hallottam hogy ez orbokat produkálna. Na meg a poiltergeist éjjel nappal jelentkezik, nem csak éjszaka. De ez csak az én véleményem. Aki ezt írta, belinkelnéd azt az oldalt, amiröl ezt olvastad? Kiváncsi lennék rá. Minden esetre vigyázz. Amúgy elméletileg a poiltergeist jelenséget le lehet tesztelni. Mivel a telekinetikus kitöréseket érzelmek okozzák, így elméletben ha elöidézünk egy dühkitörést, és az illetö arra fókuszál, hogy lelökjön egy tárgyat, vagy hasonló, akkor ha poiltergeist, a tárgy megmozdul.
2011. júl. 29. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/93 anonim ***** válasza:
67% nem mondtad hogy te is tapasztalsz paranormális jelenségeket. Mit láttál? Mit hallottál? Amúgy a sztori végül jól végzödött. A démont elüzte egy ördögüzésre szakosodott pap.
2011. júl. 29. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/93 anonim ***** válasza:

67% vagyok.

Nem, nem volt semmi, csak bemeséltem magamnak... xDD

A villanásom csak egy netes hirdetés lehetett, a hörgés meg néhány gördeszkás volt lent. Ez ilyen hipochondria jellegű parajelenség volt. :DD ...remélem...

Amúgy a poltergiest vagy mi, az nem a kopogó szellem?

2011. júl. 29. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!