Kezdőoldal » Ezotéria » Természetfeletti lények » Keresztények, itt vagytok?...

Keresztények, itt vagytok? Olvassatok tovább.

Figyelt kérdés

Egy szilárd hitű kereszténnyel szeretnék beszélni, tulajdonképpen érvelni, vitatkozni (nem eldurvult hangnemben) Isten létezéséről. Szóval, szeretném, ha írna nekem valaki, aki viszonylag jól tud érvelni, nem kell egy teljes érvelő szöveget írjon hozzá, de ne az legyen az egyetlen kiindulási pontja, hogy a pap bácsi ezt mondta kiskoromban, így neveltek, és ezért így van.

Alapvetően ateista, vagy deista lennék, de valahol mélyen szeretném, ha valaki legyőzne ebben az érvelésben, és hihetnék is.

Szóval, van itt olyan keresztény, aki hajlandó lenne erről vitázni, emellett érvelni?



2015. aug. 28. 21:44
1 2 3 4 5 6 7 8
 11/71 anonim ***** válasza:
#1vagyis hát a csillag nem felrobban hanem magába roskad
2015. aug. 28. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/71 A kérdező kommentje:

Kedves büdös nyúl, örülnék, ha a megjegyzéseidet normális hangnemben tudnád leírni, mivel szerintem ín sem káromkodtam. Az én hittan tanárom például próbál meggyőzni, ha nem azért, hogy terjessze a hitet, akkor mert keresztényként jót akar annak, akiben azért van annyi "lehetőség" még, hogy esetleg el kezdjen hinni is. Nem tudom nagyon az indokokat, de minden hívő barátom ezzel próbálkozik, csak hát nem igazán tudnak sokat felhozni, amivel meg tudnának győzni :) Azt írtam, ha nem bánod, HOLNAP olvasom el, mivel ma hosszú napom volt (nyelvi tábor, tehát fáradt vagyok, ezt nem tudhattad), egy szóval sem mondtam, hogy nem olvasom el. Szintúgy a könyv - nem tudom elképzelni magam, hogy órákon át a netes szöveget olvasom, és milyen könyvtárba rohanjak el péntek 10 órakor? (És megjegyezném, hogy egy szóval sem mondtam, hogy nem olvasom el, hanem hogy iskolaidőben nincs időm, ezért pl. őszi, téli szünetben veszem elő).


#9: Ez így van. Régebben én is hittem (így neveltek), de ez a hit valahol elveszett. Aztán ahogy jött az evolúció elmélet például, kezdtem még jobban elveszíteni, amiből már egyébként is kevés volt. Ugyanakkor legbelül érzem, hogy hinni szeretnék ismét. Erre fel a kérdés. :) A racionális érveket nem úgy értem, hogy konkrét tényekkel és bizonyításokkal győzzön meg valaki, csak tényleg ne az legyen az alap, hogy mert anyu azt mondta, meg mert "ezt kell hinni" (kaptam már ilyen indokot).

2015. aug. 28. 22:20
 13/71 anonim ***** válasza:
*#10
2015. aug. 28. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/71 anonim ***** válasza:

Ezen a fázison sokan átmegyünk, kérdező:-)


10-es

2015. aug. 28. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/71 anonim ***** válasza:
#10 Ja am meg nem akarlak elkeseríteni titeket de a halál után nincs semmi, a halál előtt van az élet, nem pedig a halál után
2015. aug. 28. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/71 A kérdező kommentje:
#10, igen, nagyon sokat tanultunk mi is az ősrobbanásról, evolúcióról. Pont azért vagyok így a kettő között - ha a Szentírás, a Biblia egy teljesen más teremtéstörténetet tesz elénk, ami szembe megy a már feltárt tényekkel (evolúció), akkor mi van, ha a Biblia összes többi része is ennyire hiteles? Tehát, semmi sem igaz belőle. Viszont attól még bennem van, hogy valami/valaki akkor is elindította az egészet. Vagy honnan lett az az anyag? Tudom, ez olyan, mint hogy miből állunk mi? Sejtekből. Azok mikből állnak? És így, egyre kisebb részeket kapunk, aminek egyszer csak vége lesz - na de az miből van? Mindazonáltal tudjuk, hogy van szövet is, vagyunk mi is. Ahogy ezek mind keverednek a fejemben, egy igazi káosz alakul ki. Ezért van szükségem most már végre arra, hogy egy igazi hívőt is megérthessek, hátha akkor néhány kérdésemre választ kapok.
2015. aug. 28. 22:26
 17/71 A kérdező kommentje:

Remek, akkor nem vagyok egyedül. :D

De ettől még nagyon nagy kavirc van a fejemben, amire így szeretnék lehetőleg megoldást találni :)

A halál utáni élettel nekem is gondjaim vannak. Ha van Isten, miért akarja, hogy önmegtartóztató életet éljünk itt? Miért ne élhetnénk teljeset? Persze, nem úgy értem, hogy kiszaladhatunk az utcára és ölhetünk, csak hogy azt a bizonyos mintát kell követnünk, amit az egyház odatesz elénk, hogy ilyen isten báránya.

2015. aug. 28. 22:29
 18/71 anonim ***** válasza:
Talán mindig is létezett, vagy lehet hogy ott sincs, lehet hogy egész más az élet mint aminek hisszük, ne felejtsd el hogy a bibliát emberek írták, és az ősrobbanást is emberek találták ki, miből gondolod hogy létezik eggyáltalán, ha lazábban vesszük a gondolatot hogy mégis mi az az élet, akkor rákell jönnünk hogy nembiztos hogy az az igaz amit már bemeséltek, tudomásom szerint még senki nem jött vissza a halálból hogy megmondja hogy létezik isten, max jézus, viszont ne felejstd el hogy eszt az emberek is kitalálhatták hogy igazolja a biblia hitelességét, az ősrobbanás is hasonló lehet, csak tippelgetés, nemkell elhinni minden sza*t amivel megetetnek, elvégre honnan tudhatnánk hogy mégis mi az igazság, azis lehet hogy az életnek oka van de azis lehet hogy az élet teljesen ok nélküli, de ha tippelgetnék, vagy ha megpróbálnám elképzelni az életet a valószínűség határán( ami a legnehezebben elképzelhető, de még belefér), talán úgy képzelném el mint valami átmeneti állapotot, vagy mint egy olyan helyzetet, ami változó, mi lenne ha nem az anyag lenne az ami a fő szempont lenne, hanem az idő, ha
2015. aug. 28. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/71 anonim ***** válasza:

Bocs, kicsit megzavartam a rendszert, 9-es vagyok.:-)


Ha ez segít, az én hitemnek nem sok köze van a Bibliához. Elolvastam az egészet, néhány részt többször is, egyrészt, mert kíváncsi voltam, másrészt, mert bosszantott, hogy nem értem a bibliai utalásokat pl. a Jókai-regényekben (olyan 10-12 éves lehettem.) Nem neveltek vallásosan, hittanra se jártam, csak megkereszteltek annak idején. Sokkal inkább érdekes, félig-meddig történelmi forrásanyagként tekintek rá, mint Szentírásként, nem ez vezetett elsősorban a hithez. Krisztus gondolatait tartom az alapvető, követendő értékrendnek, tulajdonképpen az egész könyvben számomra az az egyetlen mondat a legfontosabb, amiben összefoglalta. Ha azt az egy mondatot végiggondolod, hogy valójában mit jelent, rájössz, hogy mennyire lehetetlen földi halandónak betartani, még akkor is, ha valódi hit van benne.:-)

(Mellesleg nem érdekel az örök élet, bőven sok a földi lét is. Ha kinyúlok, néhányan, akiknek fontos vagyok, egy darabig még emlékeznek rám, ennyi nekem bőven elég.:-))

2015. aug. 28. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/71 anonim ***** válasza:
100%
Istenben csak úgy van értelme hinni, ha olvasod az Evangéliumokat. Ha semmit nem fog hatni rád, akkor nem kell eröltetni. A lényeg, hogy ne babonákat, ceremóniákat, rituálékat, hagyományt akarj követni és tárgyakat imádni.
2015. aug. 28. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!