Kezdőoldal » Ezotéria » Természetfeletti lények » Keresztények, itt vagytok?...

Keresztények, itt vagytok? Olvassatok tovább.

Figyelt kérdés

Egy szilárd hitű kereszténnyel szeretnék beszélni, tulajdonképpen érvelni, vitatkozni (nem eldurvult hangnemben) Isten létezéséről. Szóval, szeretném, ha írna nekem valaki, aki viszonylag jól tud érvelni, nem kell egy teljes érvelő szöveget írjon hozzá, de ne az legyen az egyetlen kiindulási pontja, hogy a pap bácsi ezt mondta kiskoromban, így neveltek, és ezért így van.

Alapvetően ateista, vagy deista lennék, de valahol mélyen szeretném, ha valaki legyőzne ebben az érvelésben, és hihetnék is.

Szóval, van itt olyan keresztény, aki hajlandó lenne erről vitázni, emellett érvelni?



2015. aug. 28. 21:44
1 2 3 4 5 6 7 8
 61/71 anonim ***** válasza:
79%

"A Forrás a lélekdimenzióban mindenütt érezhető, pulzáló, magasfrekvenciájú fény és szeretetenergia."

ah ha hm hu hü

***


hogy nem tudok mást, mint szeretni,

görnyedve terheim alatt -

minek is kell fegyvert veretni

belőled, arany öntudat!


[link]

2015. aug. 29. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/71 anonim ***** válasza:
Semmire nem tartom az ilyen vallás fanatikus embereket. Ezeknek csak ez jár az elméjükben minden nap, őrültek nincs rájuk jobb szó.
2015. aug. 29. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/71 Duenna ***** válasza:
0%

61-es!


Jártál már a lélekdimenzióban? Nem? Akkor mit tudsz vajon róla, hogy így hümmögsz rá?


Meghalt, Járt a Mennyben és Üzenettel Tért Vissza - Erica McKenzie


https://www.youtube.com/watch?v=TuUJA_ZPGl4

2015. aug. 29. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/71 Duenna ***** válasza:
0%

60-as Jack Wilshere!


Akkor nem jó helyen keresgéltél! Én legalább 100 Dienes István videót ide tudnák neked varázsolni! De te tudod, ha nem érdeke a dolog, legalább ne okoskodjál - fölöslegesen.

2015. aug. 29. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/71 anonim ***** válasza:

'Duenna Jártál már a lélekdimenzióban? '

Nem tudom. De maradok József Attilánál. Meg Bachnál. Meg Rilkénel. Meg Weöresnél. Meg a nagy művészeknél. Nem vagyok szaktudós, a tudomány nem ad választ a transzcendens kérdéseimre - a művészet viszont igen.

Duenne: Szerinted miért köszönte meg J.S. Bach, (Haendel is, és még sokan mások is) minden műve végén Istennek, hogy olyan nagyszerűt alkothatott? (nekünk) Soli Deo Gratia. Egyedül Istené a dicsőség.

2015. aug. 29. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/71 Duenna ***** válasza:

65-ös!


Rendben, értem.

2015. aug. 29. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/71 anonim válasza:

Van érvem a létezésére és annak cáfolására egyaránt.

A létezésére az, hogy nem tudunk mást találni, ami "megteremtette" volna a világot. Volt az állított ösrobbanás, de annak az anyagnak/energiának is valahonnan lennie kellett.

A cáfolására Einstein evy furfangos magyarázata ugrik be, de ez inkább csak a hatalmát cáfolja:Ha isten mindenható, akkor tud olyan nagy követ teremteni, amit ő maga sem bír el, de viszont ha nem bírja el, akkor nem mindenható. :)

2015. aug. 30. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/71 anonim válasza:
Előző vagyok, evy=egy
2015. aug. 30. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/71 Enigma-108 ***** válasza:

Kedves kérdező !


Sok minden elhangzott itt pro és kontra ( nem tudtam mindet elolvasni) de ami talán még nem...

Mit is jelent ma a szó hogy Hit ?!

Mert sajnos ITT kezdődik az egész probléma, hiszen sokan keverik a jelentését a KÉPZELNI vagy a BIZONYÍTÉKOK HIÁNYA ELLENÉRE ELFOGADni-val. Pedig...

A HIT a magyar régi HÍVSÉG szóból származik ami nem más mint a HŰSÉG régies alakja. (pl : Hites azaz hűséges feleség)

Tehát ebből az következik, hogy aki HÍVŐ az HŰSÉGES Istenhez ! Márpedig, hűségesnek lenni csak ahhoz lehet aminek a létezése Egyértelmű Tény !

Apropó ! ISTEN szavunk az ŐSTEN azaz ŐS TÉNY szóból ered.

Szóval... te most kételkedni akarsz vagy mit ?

Te másoktól teszed függővé hogy mit érzel legbelül ? :)

Akinek meg BIZONYÍTÉKOKRA van szüksége, azokkal kár vesződni, játsszák csak az egójuk játékait és essenek pofára minduntalan.

A Hit nem a fejedben lakik hanem a szívedben !

A valódi kérdésekre pedig azt tudom csak idézni amit Jézus-mester mondott : " Kérjetek...és megadatik néktek, keressetek és találtok, zörgessetek és megnyittatik."

2015. aug. 31. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/71 Siiel ***** válasza:
Istent akkor tapasztalhatod meg, amikor majd megnyílik a szíved. ( vannak erre spirituális gyakorlatok is, amivel elősegítheted ) Ehhez nem feltétlenül muszáj kereszténynek lenned. Ha a keresztény vallás érdekel, és tájékozódsz, bővíted a tudásodat, az jó dolog, ezt lehet ítélkezés nélkül is. Elfogadni csak úgy lehet a tanításokat, ha egyetértesz vele, átérzed a mélyebb jelentőségét, gyakorlod az erényeket, imádkozol - mert magadénak érzed te is. Ha mindez számodra idegen, vagy elutasítod, más utakon keresztül is eljuthatsz Istenhez.
2015. szept. 3. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!