Kezdőoldal » Ezotéria » Természetfeletti lények » Keresztények, itt vagytok?...

Keresztények, itt vagytok? Olvassatok tovább.

Figyelt kérdés

Egy szilárd hitű kereszténnyel szeretnék beszélni, tulajdonképpen érvelni, vitatkozni (nem eldurvult hangnemben) Isten létezéséről. Szóval, szeretném, ha írna nekem valaki, aki viszonylag jól tud érvelni, nem kell egy teljes érvelő szöveget írjon hozzá, de ne az legyen az egyetlen kiindulási pontja, hogy a pap bácsi ezt mondta kiskoromban, így neveltek, és ezért így van.

Alapvetően ateista, vagy deista lennék, de valahol mélyen szeretném, ha valaki legyőzne ebben az érvelésben, és hihetnék is.

Szóval, van itt olyan keresztény, aki hajlandó lenne erről vitázni, emellett érvelni?



2015. aug. 28. 21:44
1 2 3 4 5 6 7 8
 51/71 anonim ***** válasza:

Lalalala.. ♪


Általában azok az emberek,akik Isten felé szeretnének fordulni, meggyőződni az Ő igazáról ,nekiállnak OLVASNI a BIBLIÁT ,nem pedig holmi kérdéseket írogatnak várva,hogy majd ezek után megvilágosodjanak. :'')

Láss hozzá!Értelmezd jól! Mielőtt hozzá kezdesz,tudnod kell,hogy a Bibliát nagyon sokan (igazából mindenki) félreértelmezik. A mai hitoktatást meg hagyjuk.. Vallás. Politika,nem hit. Miért kellene vallásos kereszténynek lennie ahhoz egy embernek,hogy higgyen Istenben?

2015. aug. 29. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/71 anonim ***** válasza:

"Az egész több, mint a részek összessége."

Arisztotelész

2015. aug. 29. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/71 anonim ***** válasza:

szia én keresztény vagyok,és nem szilárd hitű hanem rendíthetetlen hitű.

majd később Privátban.


de valahol mélyen szeretném, ha valaki legyőzne ebben az érvelésben.


valójában erre csak te vagy képes.

2015. aug. 29. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/71 anonim ***** válasza:
keresd fel az "Apostoli Fény" c oldalt, annak is a tanítás részét, ami a fórum elején megtalálható...ha akarsz regisztrálhatsz, és az olvasottakkal kapcsolatos kérdéseidet, véleményedet megírhatod, ha akarod...de annyit szeretnék elöljáróban leszögezni, hogy földi ember a maga akaratából, elképzeléseiből nem válhat hívővé, főképpen nem tud igaz szívvel csatlakozni semmiféle irányzathoz, mert a valódi elhívás Istentől való...és az is lehetséges, hogy azt a FÉNYT keresed, amit el is tudsz hinni (vagyis összecsengő a te lelkeddel) , ezért olvass a jelzett oldalon, és ha érzel valamiféle összecsengést, amikor már többféle oldalról való megvilágításról is olvastál, akkor rajta! :)írjál ott!!!!
2015. aug. 29. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/71 Duenna ***** válasza:

Tanulmányozd a kvantumfizikát, és akkor rájössz, hogy létezik a fizikában egy magasfrekvencián rezgő energia, egy fénykvantum, amely energia tudatos. Ezt a tudatos energiát nevezhetjük Istennek, vagy univerzumi tudatosságnak.


Ne materiálisan gondolkodj, tehát ne kézzel fogható anyagi dolgokban gondolkodj, mert Isten és az ő általa kiárasztott lelkek a szemnek láthatatlan energia, egy magasfrekvenciájú energia (fény), olyan, mint a rádióhullámok, vagy a röntgenhullámok. Azokat sem látod, de tudod, hogy vannak, hogy léteznek. Isten ás az emberi lélek is ilyen energia, aminek nem szükséges az öt érzékszerv (fül, látás, hallás, szaglás és tapintás), mert a lélek egy tudatos energia, ami az érzékszervek nélkül is mindent lát, hall, sőt, sokkal tökéletesebben, mint emberi testben. Isten és a lélek egy örökké élő fénylény. A testünk a lelkünknek csak egy ruha, egy öltöny, egy kosztüm, amit ha elhasználunk, megöregszik, halálosan megbetegszik, akkor a lélek ledobja magáról, és majd újra leszületik egy új testbe, egy újszülött testébe. Ezt hívjuk reinkarnációnak. Ez egy csodálatos dolog, csodálatos, hogy valójában sose halunk meg, örökkön örökké élünk fényenergiaként.


A Forrás a lélekdimenzióban mindenütt érezhető, pulzáló, magasfrekvenciájú fény és szeretetenergia. Minden ott tartózkodó lelket áthat ez a szeretetenergia. Itt, a Földön is itt van velünk, de háromdimenziós, alacsony energiarezgésű testünkkel ezt nem érezzük. A szívünkben viszont érezzük jelenlétét. Ezekben a magasabb birodalmakban a Fényről beszélünk, amelyik annyira finom, hogy az ember, egy folyamatos, feltétel nélküli szeretet állapotot tapasztal meg.


Ha idáig megértetted, akkor meg fogod érteni, hogy Isten, vagy nevezzük Forrásnak, és a lélek ugyanolyan hullámjelenség mint a fény, a fény energia, az energia pedig tudatos, mert kvantumjelenség. A kvantumjelenség pedig feltételezi a magasabb dimenziók létezését.


Itt nincs semmiféle vallás vagy hit, csak tudomány!


E szerint, amint látod, nem vagyok vallásos, de a kvantumfizika által megértettem és tudom, hogy létezik a tudatosságnak egy magasabb rendező elve, amit nevezhetünk Istennek.

2015. aug. 29. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/71 anonim ***** válasza:
Hinni valamiben az remenyt ad, hogy mindennek van oka es okozata. Mindenkinek mas az elkepzelese es a tapasztalasa, ezert errol nem igen lehet vitatkozni es egymast gyozkodni is ertelmetlen lenne. Minden esetre a vallas es a hit (bar legtobbszor egyutt emlitjuk, de) nem egymas szinonimai.
2015. aug. 29. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/71 Jack Wilshere válasza:
73%

Duenna


Sajnálom, de a kvantumfizika semmi ilyet nem mond.

2015. aug. 29. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/71 Duenna ***** válasza:
0%

57-es Jack Wilshere!

Sajnálom, ha nem eléggé tanulmányoztad!

2015. aug. 29. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/71 Duenna ***** válasza:
0%

57-es Jack Wilshere!


Keress rá Dienes István kvantumfizikus kutatóra akár a Google-n, akár a YouTube-n!

2015. aug. 29. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/71 Jack Wilshere válasza:
71%

Rákerestem magyar és nemzetközi publikációs listán és nem találtam semmit. Kultúrházi előadásokat találtam csak. Ez önmagában még nem jelenti, hogy ne mondana esetleg értékelhető dolgot, de jelenleg nem végez tudományos munkát a jelek szerint.


Helyesen úgy fogalmazhatnád legközelebb, hogy Dienes István szerint a kvantumfizika arra utal, hogy stb stb

2015. aug. 29. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!